fbpx

Кількість випадків COVID в Україні мінімум удвічі вища за офіційну, – опитування

Суспільство 16:47, 03.05, 2021
НА ФОТО: Unsplash.com

Згідно з опитуванням КМІС, в Україні на COVID-19 перехворіли як мінімум удвічі більше людей, ніж за офіційною статистикою.

На питання “Чи Ви вже перехворіли або зараз хворієте на COVID 19? / Чому Ви вважаєте, що це саме COVID 19, – робили тести чи тільки за симптомами?” 65% опитаних відповіли, що не хворіли, 29% – що хворіли. З тих, хто хворів, 17% робили тест, 12% – відчували симптоми, пише УП.

“Ми закінчили опитування 15 квітня. На 16 квітня, за офіційною статистикою (я узяв дані університету Джонса Гопкінса), перехворіли на COVID 1 974 056, тобто приблизно 2 млн людей. За даними опитування, перехворіли 29.1%, з них 16,9% визначили це за тестами, а 12% лише за симптомами.

Якщо взяти до уваги лише тих, хто робив тести, врахувати похибку і взяти нижню межу, то серед дорослого населення (18 років і старші) перехворіло 4,4 млн людей. Це означає, що в Україні хворих щонайменше вдвічі більше, ніж за офіційною статистикою.

Якщо взяти до уваги, що в 2 млн офіційної статистики входять і люди у віці до 18 років, а також що частина тих, хто вважає, що у них був COVID, але не робив тести, теж могли бути правими, то хворих у нас може бути і втричі більше, ніж за офіційною статистикою”, – зазначив гендиректор КМІС Володимир Паніотто.

 
 

На запитання “Чи готові Ви особисто зробити щеплення у найближчі декілька місяців?” 43% відповіли, що готові, 53% – що не готові. Проти березня ставлення до вакцинації покращилося: кількість готових вакцинуватися збільшилася на 10 процентних пунктів (з 33% до 43%), а не готових – зменшилася на 9 процентних пунктів (з 62% до 52%).

На запитання “Чому Ви не готові вакцинуватися?” більшість відповіла, що вакцини ще недостатньо перевірені (40%); друга за популярністю відповідь – недовіра вакцинам, що зараз є в Україні (33%). 20% опитаних вважають, що “Наслідки від вакцини можуть бути гіршими, ніж від ковіду”; 17% не довіряють будь-якій вакцинації. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: