fbpx

Книжка Катерини Бабкіної вийде у Великобританії

Суспільство 16:50, 29.06, 2022

Дитяча повість письменниці з Франківська Катерини Бабкіної «Шапочка і кит» вийде у британському видавництві Penguin Random House. 

Про це письменниця повідомила у своєму фейсбуці.

Це перший переклад книжки з української на англійську мову, зроблений Ганною Лелів. Перекладачка працювала над ним більше як 3 роки.

Про це детальніше Катерина Бабкіна розповіла Читомо: «Переговори велися довго, ще довше відбувалася спільна (мене, Ганни Лелів та редакторів з ПРХ) робота над перекладом, адже всім хотілося блискучого і максимально близького до оригіналу результату». 

У книжці будуть використані оригінальні ілюстрації, про це Катерина зауважує теж: «Також приємно, що вирішили не просто видати переклад в своїй стилістиці, а зробити репринт з роботами Юлі Піліпчатіної, адже я вважаю ці малюнки повноцінною і рівноцінною складовою книжки, вони багато для мене значать. Проте це додало +1 сторону в перемовинах — ВСЛ, адже саме вони є правовласниками ілюстрацій та дизайну». 

Книжка вийде у жовтні 2022 року.

Весь прибуток від видання, а також 5 тис. фунтів видавництво перерахує на допомогу українським дітям, що потребують тимчасового захисту, у благодійний фонд National Literacy Trust, який зокрема займається освітньою діяльністю. 

«Ініціатива донейту 5к фунтів + прибутки була видавництва, але я гадаю, це викликано оригінальною історією самої книжки: частина прибутків з неї була призначена від початку для фонду «Таблеточки», книжка стала також флагманом цілої благодійної кампанії «Шапочка і мільйон на Таблеточки». Я всім це розказую, коли тільки починається спілкування про права. Мені більше хотілося, щоби це був український фонд, ті ж Таблеточки, але домовитися не вдалося: Penguin Random House не можуть легально донейтити з книжки в не британський фонд», — розповідає Катерина. 

«Шапочка і кит» вийшла у 2015 році у Видавництві Старого Лева. Видання присвячене дітям, що борються з онкологічними хворобами.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: