Від початку повномасштабного вторгнення Коломийська міська рада за бюджетний кошт купує дрони для військових на передову.
Про це на своїй сторінці у фейсбуці відзвітував міський голова Коломиї Богдан Станіславський.
За його словами, Коломийська міськрада – у п’ятірці міських рад із закупівлі дронів для армії.
“Коломийська міська рада на четвертому місці серед міських рад всієї України, які за бюджетні кошти купляють дрони для Збройних сил України. Журналісти видання «Наші гроші» підрахували, скільки дронів для ЗСУ купили через систему Prozorro від початку повномасштабного вторгнення. Коломия – у лідерах”, – інформує Станіславський.
Журналісти підрахували, що Коломийська міська рада купила квадрокоптерів на 19,2 мільйона гривень. Але у цій сумі не враховані дві крайні закупівлі на 2 мільйони 380 тисяч гривень та 1 мільйон 740 тисяч гривень, додав коломийський мер. Тобто загалом вийде, що для військових купили дронів на 23,3 мільйона гривень.
“За півтора року повномасштабного вторгнення ми придбали 94 дрони (83 раніше передали воїнам, ще 11 – скоро будемо передавати). І періодично це не просто дрони, а цілі комплекси із запасними акумуляторами та зарядними станціями. А крім цього, як я розповідав вчора, ми купуємо й інші потрібні речі: тепловізори, рації, акумулятори. А ще багато ремонтуємо – все, що потрібно нашим військовим частинам”, – додав голова Коломийської громади.
Він зазначив, що допомога буде продовжена.

Допис з’явився в контексті скандалу в соцмережах, який стосувався витрачання коштів місцевого, державного бюджетів на непотрібні видатки для перенаправлення їх на допомогу ЗСУ.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розкритикував витрачання десятків мільйонів гривень на сумнівні під час війни проєкти і назвав 5 пріоритетних напрямків, які першочергово слід фінансувати бюджетними коштами. Про це він сказав 21 липня під час засідання уряду.
«Оборона та безпека була, є і буде абсолютним пріоритетом державних видатків… Звертаюсь до керівників місцевої та центральної влади. Всі видатки, які сьогодні не на часі, прошу відкласти. Це питання здорового глузду та розуміння пріоритетів. Поставте собі запитання: як рішення, яке ви ухвалюєте, наближає нашу перемогу або вирішує критичне питання? Якщо відповідь ніяк, то відкладіть його ухвалення на післявоєнний час. Або шукайте інші джерела для реалізації», – відзначив Денис Шмигаль.
Відтак прем’єр закликав представників місцевої й центральної влади шукати додаткові джерела фінансування, а ресурси власних бюджетів першочергово спрямовувати на п’ять пріоритетних напрямків:
- оборона та безпека;
- соціальна сфера;
- забезпечення зарплатами працівників-бюджетників;
- критична інфраструктура;
- відновлення (відбудова та захист енергооб’єктів, ремонти та відбудова житла, критичної та соціальної інфраструктури на деокупованих та постраждалих від війни територіях).