fbpx

Компанія Aestech показала в Лісабоні нову технологію створення скляних фасадів

Суспільство 14:28, 13.01, 2023

Українська компанія Aestech, яка нещодавно стала частиною технологічного холдингу TECHIIA, винайшла новий спосіб створення склопакетів і презентувала його на найбільшому в світі архітектурному фестивалі — World Architecture Festival в Лісабоні.

склопакети від Aestech

Дотепер, проєктуючи скляні фасади, архітектори мали неодмінно використовувати додаткові тримальні елементи — ригелі і стійки. Без металевого каркасу закріпити склопакети було неможливо.

Aestech запропонувала інноваційне рішення, яке дозволяє монтувати склопакети будь-якого розміру встик, без використання ригелів і стійок. Інженери компанії принципово змінили конструкцію склопакета.

У традиційному склопакеті внутрішні шари скла виконують лише роль перегородок, через що майже все навантаження від вітру та опадів припадає на фронтальне скло. Конструкція таких пакетів недостатньо жорстка, тому і потрібен металевий каркас зі стійок і ригелів, які триматимуть склопакети.

скляні фасади від Aestech

Та якщо змінити систему кріплення шарів скла в пакеті (міцно склеїти всі їх із жорсткою рамкою), можна отримати самоопорну конструкцію, яка може тримати навантаження без додаткових чинників. 

Нові склопакети від Aestech отримали назву «склопакети підвищеної міцності». Для того щоб продемонструвати надзвичайні характеристики таких конструкцій, відвідувачам World Architecture Festival 2022 пропонували постояти на склопакетах.

Як поява нової технології безрамного скління позначиться на розвитку будівельної галузі?

«Скляні фасади нового типу, без ригелів і стійок, стануть основною ідеологією сучасної архітектури», — каже директор Aestech Леонід Лазебніков.

Aestech на фестивалі архітектури в Лісабоні

Іншими словами, розповсюдження технології Aestech призведе до збільшення кількості безрамних скляних фасадів. Завдяки можливості відмовитися від металевого каркасу проєкти скляних фасадів стануть дешевшими. Водночас зміняться вигляд та теплоізоляційні якості будівель.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: