fbpx

Коронавірус іде на спад: 16 цікавих фактів про COVID-19 з найсвіжішого звіту ВООЗ

Здоров'я 20:49, 03.03, 2020

Днями Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала звіт міжнародної експертної групи, яка відвідала Китай для аналізу ситуації з поширенням коронавірусу COVID-19.

Експерти наприкінці лютого цього року відвідали Пекін, Ухань, Шеньчжень, Гуанчжоу і Ченду. Група відзначила великі успіхи Китаю в протистоянні вірусу. «Китай розгорнув, можливо, найбільш амбітні, оперативні і агресивні заходи для стримування епідемії. Безкомпромісне і суворе використання Китаєм нефармацевтичних способів стримання COVID-19 дає життєво важливі уроки для глобальної боротьби проти загрози», – йдеться у звіті ВООЗ, передає lifehacker.

Найцікавіші факти про коронавірус зі звіту ВООЗ:

1. COVID-19 зазвичай не поширюється на значні відстані. Зараження повітряно-крапельним шляхом найбільш імовірне лише при тісному контакті з хворим. Саме тому спершу хворіли члени родини інфікованого.   

2. Більшість із 2055 медиків і працівників лікарень, які заразилися, були інфіковані або вдома, або на ранній стадії спалаху в Ухані, коли ще не були вжиті всі запобіжні заходи.

3. Триває хвороба зазвичай два тижні. У важких випадках – від 3 до 6 тижнів.

4. На сьогодні в провінції Хубей, столицею якої є місто Ухань, заражено понад 65 тисяч осіб. З інших провінцій туди відправили приблизно 40 тисяч медичних працівників.

5. Інфікованих обслуговують 45 лікарень, 6 з яких призначені для пацієнтів у критичному стані, а 39 – для важкохворих і людей старших 65 років. За короткий час збудували дві лікарні на 2600 місць.

6. У 80% інфікованих спостерігаються лише легкі ознаки хвороби, тому для них створили 10 тимчасових лікарень в гімназіях і виставкових залах.  

7. Зараз Китай щотижня може виробляти 1,6 мільйона наборів для діагностики коронавірусу. Тест показує результат в той же день. Кожен, хто йде до лікаря з температурою, перевіряється на вірус. В провінції Гуандун, яка далеко від Уханя, було протестовано 320 тисяч осіб, і 0,14% з них виявилися інфікованими.  

8. Випадки, коли в інфікованих не проявлялися симптоми хвороби, дуже рідкісні. Здебільшого вірус дає про себе знати протягом кількох днів після зараження.  

Читайте також: 9 порад, які допоможуть захиститися від коронавірусу

9. Найбільш поширені симптоми такі: висока температура (88%) і сухий кашель (68%), ослабленість (38%), відхаркування слизу при кашлі (33%), задишка (18%), біль у горлі (14%), головний біль (14%), біль у м’язах (14%), озноб (11%). Рідше трапляється нудота і блювота (5%), закладений ніс (5%) і діарея (4%). Нежить не є симптомом COVID-19.

10. Обстеження 44 672 інфікованих в Китаї показало, що смертність в середньому складає 3,4%. Цей показник дуже залежить від віку, статі, проблем із здоров’ям і швидкості реакції системи охорони здоров’я. Так, рівень смертності серед інфікованих, в яких були проблеми з серцево-судинними захворюваннями, сягає 13,2%. При високому рівні цукру в крові – 9,2%. У людей з високим тиском – 8,4%. З хронічними респіраторними захворюваннями – 8%. Якщо проблем із здоров’ям немає, смертність спостерігається в 1,4% випадків.

11. Китай вже перевірив різні методи лікування захворювання і найбільш успішні впровадив по всій країні. Завдяки цьому рівень смертності зараз нижчий, ніж місяць тому.

12. Що ви молодші, то менша ймовірність зараження і ускладнень у випадку інфікування. На сьогодні 72,8% інфікованих – це люди, старші 40 років. Діти і молодь до 19 років – 2,1% від кількості інфікованих.

13. Жінки хворіють так само часто, як чоловіки. Однак лише 2,8% інфікованих китаянок померли від хвороби, при цьому в чоловіків цей показник досягає 4,7%. У вагітних, інфікованих в останньому триместрі, діти народжуються здоровими. Про вплив інфекції на плід на більш ранніх стадіях вагітності поки говорити рано.

14. Новий вірус генетично на 96% ідентичний відомому коронавірусу кажанів. Таким чином, передача мутованого вірусу від тварин до людей є найбільш імовірною причиною появи COVID-19.

15. З кінця січня кількість нових заражених у Китаї постійно знижується. На сьогодні в середньому фіксується лише 329 нових випадків на день. Місяць тому цей показник був на рівні 3000.

16. Надзвичайно ефективним фактором стримування спалаху стали опитування, які Китай проводить серед інфікованих по всій країні. У них питають про всі недавні контакти з іншими особами, а потім перевіряють їх. Для цього в Ухані працюють 1800 команд, в кожній щонайменше 5 осіб. Активно працюють і поза межами міста. Наприклад, в Шеньчжені інфіковані назвали 2842 особи, всі з яких були знайдені. Перевірили 2240 осіб, з яких 2,8% виявилися зараженими. В провінції Сичуань були названі 25 493 людини, з яких знайшли і перевірили 25 347 (99%!), і 0,9% з них були інфіковані. Це означає, що при контакті з зараженою особою імовірність захворіти коронавірусом складає від 1 до 5%.

Нагадаємо, сьогодні в Україні офіційно підтвердили перший випадок захворювання на коронавірус: COVID-19 виявили у мешканця Чернівців. Влада Чернівців вживає запобіжних заходів для недопущення поширення вірусу. В Івано-Франківську також визначилися із заходами для протидії коронавірусу.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: