fbpx

Косівчанка отримала першу премію фонду Yves Rocher "Земля Жінок 2021"

Суспільство 17:20, 24.05, 2021
НА ФОТО: Марія Пасайлюк

Фонд Yves Rocher оголосив переможниць премії “Земля Жінок 2021”. Переможницею і володаркою премії в 5000 євро стала Марія Пасайлюк із прикарпатського міста Косів.

12-й рік поспіль Фонд Yves Rocher в Україні відзначає свій особливий проєкт — Премію “Земля Жінок”. Ціллю програми є підтримка жінок у їх боротьбі за збереження навколишнього середовища. Проєкт допомагає жінкам-екоактивісткам бути почутими, а також надає грошові дотації на подальший розвиток їх екоініціатив.

Кожної весни Фонд Yves Rocher оголошує переможців проєкту в рамках святкової церемонії. Цьогоріч, у зв’язку з карантинними обмеженнями, імена лауреаток Премії “Земля Жінок 2021” в Україні оголосили в онлайн-форматі.

Косівчана Марія Пасайлюк перемогла і здобула першу премію у конкурсі екоініціатив з проєктом “Відтворення рідкісного, їстіваного, лікувального гриба Polyporus umbellatus”.

Йдеться про збереження на Косівщині, зокрема і в Карпатах загалом, червонокнижного гриба трутовика зонтичного.

Кандидатка біологічних наук Марія Пасайлюк з 2013 року займається цим проєктом, інформує фонд. Спочатку експериментувала з протипухлинною активністю трутовика зонтичного. Але перемогла з проєктом, де переважає природоохоронна складова.

На Території Косівщини, а це понад 43 тисячі гектарів, відомо тільки про 6 місць зростання трутовика зонтичного. Рідкісний гриб цінується в кулінарії, тому потребує не просто захисту, а ще й культивації і повернення в природне середовище.

Завдяки авторській технології вирощування міцелія в лабораторних умовах з використанням опалого листя та з подальшим винесенням грибниць у природу планують збільшити число місць зростання гриба до 250.

Технологія вже апробована. Завдяки їй Марії та її колегам вдалося врятувати і поширити інший рідкісний гриб – Квіткохвосник Арчера. Його винесуть з наступного видання Червоної книги України.

Третій рік поспіль екодівчата з нашої області у трійці лауреаток премії “Земля Жінок”, коментує володарка однієї з премій, екоактивістка Наталія Гасюк.

2019 рік – друга премія (Івано-Франківщина, Дністер), 2020 рік – друга премія (Івано-Франківщина, Верховина), 2021 – ПЕРША премія (Івано-Франківщина, Косів).

Жак Роше, син засновника бренду Yves Rocher та президент Фонду Yves Rocher, ніколи не приховував свого істинного захоплення незламною силою жінок. Саме жінки та їх невичерпний ентузіазм і віра надихнули його на створення у 2001 році Премії “Земля Жінок”.

Цього року Премія відзначає свій ювілей — 20 років із моменту заснування. За цей час у всьому світі понад 500 жінок отримали гранти на розвиток своїх екопроєктів. Традиційно проєкт проводять в 15 країнах (Франція, Україна, Німеччина, Росія, Мексика, Швейцарія, Марокко, Португалія, Туреччина, Італія та інші), проте екоініціативи лауреаток Премії охопили понад 50 країн світу.

В Україні проєкт з’явився у 2010 році, і за цей час Фонд Yves Rocher відзначив 36 проєктів та виплатив їх авторкам гранти загальною сумою понад 120 000 євро.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: