fbpx

Косівські мосяжники на аукціоні гуцульських згард збирають товаришу-захиснику на тепловізор

Суспільство 15:57, 03.06, 2022
НА ФОТО: автентичні гуцульські згарди з застібками-чепрагами

Косівські митці, що гуртуються довкола Мосяжної майстерні та Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв, оголосили у фейсбуці аукціон згард – гуцульських нашийних прикрас.

“Оголошуємо продаж – аукціон, збираємо товаришу на тепловізор”, – повідомив на своїй сторінці в мережі коваль, заввідділом Художнього металу у Косівському інституті Олег Гаркус.

Стартова ціна 3100, крок на підвищення по 50 грн. Аукціон триватиме до 6 червня.

Косівські мосяжники на аукціоні гуцульських згард збирають товаришу-захиснику на тепловізор 1

Трохи раніше на аукціон виклали лот без коралів – металеве намисто Згарди. Стартова ціна – 5100 грн. Це осучаснена реплікація архіїчної гуцульської шийної прикраси культового призначення.

Косівські мосяжники на аукціоні гуцульських згард збирають товаришу-захиснику на тепловізор 2

Переможцю в бонус обіцяють ще й подарунок від Мосяжної майстерні.

Згарди — металеве оберегове намисто, що складається з двох-трьох ниток, нанизаних на червону або металеву основу хрестиків. Ззаду на шиї згарди з’єднуються двома дисками — чепрагами, які за розміром більші самих хрестів на намисті. На чепрагах намальована солярна символіка: колесо з вісьмома, шістьма або чотирма спицями (останній варіант і є, власне, хрест), розетта або концентричні круги.

Мосяжництво – лиття з латуні, ремесло з художньої обробки металу. Латунь – мосяж на Гуцульщині. Століттями гуцули завдяки мосяжництву створювали посуд, прикраси, ключі, дзвони, лускогоріхи іі топірці, або по-народному бартки.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: