fbpx

Ковідна криза в медицині Франківська: бракує ліжок, персоналу і обладнання

Суспільство 10:47, 09.11, 2020

В Івано-Франківську нема місць для хворих на COVID-19 у лікарнях першої черги. Тому, як повідомляв КУРС, для коронавірусних пацієнтів відкрили додаткові ліжка, переобладнавши корпус у перинатальному центрі та в дитячій лікарні. Але, окрім нестачі місць, є ще серйозна проблема з персоналом, застарілим обладнанням і киснем, передає КУРС з посиланням на Подробиці тижня.

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні всі відділення переповнені хворими на COVID-19 і всі кисневі точки і апарати ШВЛ з режимом сіпапу (тут їх 8) задіяні, каже завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії ЦМКЛ Володимир Вовчук.

«Кисневі точки зайняті всі, апарати штучної вентиляції, які мають сіпап, – заняті всі. Крім цього, ми змушені задіяти ще одне відділення реанімаційне на базі операційного блоку, і там за останні дні воно вже також заповнене під зав’язку. Пацієнтів, які були зняті з ШВЛ за цей період, в мене були тільки двоє, інші всі помирали. Тому для них спасіння – сіпап. І причому тривалий. Є пацієнти, які місяць, більше місяця, день і ніч з цією маскою», – розповідає Володимир Вовчук.

Головлікар ЦМКЛ Тарас Масляк додає, що за добу в лікарні зараз використовують 1,8 тонн кисню. Раніше такої кількості вистачало на рік. Кисень щоденно доставляють зі Львова.

«Не дай Бог, якась аварія на заводі або машина не приїде – у нас біда», – визнає Олег Ціхонь, заступник головного лікаря ЦМКЛ.

Застарілі системи подачі кисню у лікарнях не витримують навантаження.

«Система киснепостачання так справляється з перебоями. Оскільки найбільша проблема – як у нас, так і у всіх інших наших колег – це йде підмерзання, тому що стара система кисню, діаметр труб, коли збільшується подача рідкого кисню – йде замерзання», – каже головний лікар Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1 Тарас Василик.

За словами Василика, попри всі заходи кількість хворих на COVID-19 невпинно зростає. Обидві лікарні Івано-Франківська, які їх приймають, вже повністю заповнені. У Центральній клінічній залишилися тільки два відділення, куди нині не приймають інфікованих коронавірусом. Розширюватися вже просто нікуди.Тому додаткові місця розгортають в інших закладах, як-от у перинатальному центрі. Але тут з’являється інша проблема – багато лікарів у тих закладах відмовляються працювати з ковідними хворими, бояться зараження.

У міськраді до відмови медиків працювати з ковід-хворими ставляться з розумінням. Простій у роботі пообіцяли компенсувати. Щоправда, платитимуть «мінімалку». Поки профільні лікарі не повернуться до нормального графіка.

«Я не можу заставити людину. Більшість погоджуються, особливо медсестри, санітарки. Є проблеми з лікарями з різних причин. Найбільша проблема з лікарями – не всі задоволені таким рішенням, але це є рішення не в умовах звичайного часу, а в умовах цієї ситуації», – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Минулого тижня перших хворих на COVID-19 почали доставляти і в дитячу лікарню. На черзі ще дві поліклініки – третя і четверта. Але можна припустити, що і там виникне проблема з медичним персоналом.

«Була сильна паніка. У нас звільнилося 157 людей за цей період. Вчора в мене звільнилося 6 людей, за минулий тиждень ще 6 людей. Якби ми в той момент паніки, коли ніхто не знає, що таке коронавірус, змусили людей контактувати з усіма хворими людьми, – на сьогодні, я думаю, в поліклініці працювала б тільки адміністрація», – каже директор КНП «Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради» Ольга Савчук.

Для лікування хворих хочуть задіяти також обласний кардіологічний центр – туди направлятимуть пацієнтів з Центральної міської клінічної лікарні, між собою заклади з’єднані одним переходом. Тут планують розгорнути додатково більш як 100 ліжок.

Загалом для хворих на COVID-19 на Прикарпатті нині є 2407 ліжок. Понад пів тисячі розгорнули тільки минулого тижня. Це дозволило області не потрапити до червоної зони повністю. Утім, розміри її значно розширилися – додалося ще чотири міста і п’ять районів.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: