fbpx

Кожен другий прикарпатець заборгував за газ

Суспільство 10:10, 24.12, 2020

Найбільше боржників серед жителів Івано-Франківська, Коломиї, Калуша. 

На Прикарпатті з початку осені спостерігається непроста ситуація з розрахунками побутових споживачів за природний газ. Боржником є кожен другий споживач енергоресурсу. Лише у грудні понад 60 тисяч клієнтів ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» мають протерміновані платежі.

Найбільше боржників серед жителів великих міст: Івано-Франківськ, Коломия, Калуш. Загалом населення боргує компанії майже 472 млн гривень, що на 36 млн гривень більше у порівнянні з листопадом.

“На час дії карантину уряд захистив населення від можливого припинення надання комунальних послуг у разі несплати рахунків. Проте деякі споживачі сприйняли цю інформацію хибно, подумавши, що спожиті ресурси можна взагалі не оплачувати”, – зазначив Юрій Пилипів, директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут».

Ситуація з низьким рівнем оплат за блакитне паливо загрожує безперебійності поставок енергоресурсу до помешкань прикарпатців під час холодів. Асоціація постачальників енергоресурсів, в яку входять компанії постачальники газу з усієї країни, озвучила позицію, що різке падіння рівня оплати населенням за спожитий газ поставило на межу колапсу систему газозабезпечення.

За інформацією Державної служби статистики України, борг населення за спожитий природний газ і послугу з його доставки на початок жовтня 2020 року перевищив 21,1 млрд гривень.

Газовики попередили, що будуть стягувати борги в судовому порядку.

КУРС писав, що аналізатор якості газу розробили франківські науковці

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: