fbpx

Криптовалюта та бізнес: хто вже використовує цифрові кошти для розрахунків

Суспільство 17:50, 19.07, 2023

В перші роки свого існування технологію блокчейну сприймали як новий експеримент. Зараз світові компанії оцінили її можливості та переваги, тому користуються технологією для багатьох операцій. Блокчейн гарантує високу швидкість транзакцій, захист даних.

Загальна капіталізація криптовалютного ринку перевищує 2,2 трлн доларів, тому курс біткоїна зараз цікавить власників компаній не менше, ніж курс долара, євро чи унції золота. Досить багато бізнес-проєктів сучасності пропонують використовувати біткоїни чи інші види криптовалют для оплати товарів чи замовлення послуг.

Криптовалюта та бізнес: хто вже використовує цифрові кошти для розрахунків 1

Хто з відомих компаній продає товари та надає послуги за крипту

В перші роки існування криптовалюти до неї ставилися зі скептицизмом та побоюванням. Зараз ситуація кардинально змінилася: відомі компанії та концерни з радістю приймуть біткоїн чи ефір. Серед таких відомих організацій:

  • AirBaltic;
  • PayPal;
  • KFC;
  • Expedia;
  • Overstock;
  • Subway;
  • Microsoft та чимало інших.

Microsoft – багаторічний лідер із випуску комп’ютерної техніки та програмного забезпечення – почав використовувати крипту ще 10 років тому. Було кілька спроб відмовитися від застосування цифрових коштів, але бренд знову повертався до них.  

Subway – відома мережа ресторанів швидкого харчування – використовує цифрові транзакції. Якщо сплачувати за їжу електронними монетами, можна отримати знижку в 15%. Варто зазначити, що не у всіх країнах, де представлена мережа, є змога розплачуватися криптовалютою. Схожим чином діє і мережа KFC: в її меню в деяких країнах ціни вказані в крипті. Крім того, мережа харчування пропонує зниження ціни на певну продукцію за умови використання цифрових грошей.

Overstock – відомий на весь світ інтернет-магазин, де можна замовити різноманітні товари. Спочатку інтернет-магазин приймав виключно біткоїни, але зараз розрахуватися можна й іншою криптою.

Expedia – відомий портал, де можна забронювати готель чи замовити квитки на різні види транспорту, використавши крипту. Портал працює з деякими особливостями: броню неможливо скасувати, оскільки Expedia не переводить криптовалюту у фіатні кошти. AirBaltic – відома латвійська авіакомпанія, клієнти якої можуть замовити квитки за біткоїни.

Одна з найвідоміших систем PayPal також пропонує розрахунки в біткоїнах. Крім того, користувачі системи можуть створити тут власний криптовалютний гаманець, можливості якого такі ж, як у гаманця з фіатними коштами.

Розрахунки криптовалютами в Україні

Українці все частіше стають інвесторами та трейдерами на криптовалютних біржах. Вже сьогодні є можливість частково розраховуватися за товари чи послуги у відомих мережах магазинів. Серед них Фокстрот, Stylus, Varus. Мережа заправних станцій WOG також допускає такий вид оплати за пальне чи інші товари.

Таким чином, все більше українських та світових компаній визнають переваги використання криптовалют. Тому найближчим часом можна буде спостерігати легалізацію крипти й іншими відомими інтернет-магазинами чи мережами супермаркетів. 

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: