fbpx

Купівля нерухомості під час воєнного стану: як правильно оформити угоду

Суспільство 12:34, 11.04, 2022

З введенням воєнного стану забудовники та нотаріуси щодня отримують численні запити стосовно легальності укладення договорів купівлі-продажу нерухомості. Війна змусила мільйони людей покинути домівки та шукати житло у більш безпечних регіонах. В результаті попит на квартири є, а як юридично здійснити купівлю – до кінця незрозуміло.

Юристи будівельної компанії blago developer допомогли розібратися у документальному оформленні та надали відповіді на найпоширеніші запитання.

Чи можливо оформити договір купівлі-продажу нерухомості під час війни?

Так. Купівля квартири передбачає підписання двома сторонами договору про передачу майнових прав на нерухомість. У випадку купівлі новобудови у забудовника, окрім договору, обидві сторони підписують акт прийому-передачі нерухомості. Підписані двома сторонами такі документи мають юридичну силу та свідчать про перехід майна від одної сторони до іншої.

Чи працює реєстр прав власності на нерухоме майно?

Введення воєнного стану унеможливлює внесення даних про набуття прав на нерухомість у єдиний державний реєстр. Закриття реєстру пов’язане із необхідністю захистити інформацію від можливих атак та втрат. Як тільки уряд оголосить про завершення воєнного стану, можна очікувати на поступове відновлення роботи реєстру нерухомості з можливістю вносити правові зміни.

Як зареєструвати купівлю квартири, якщо реєстр не працює?

Насамперед покупець має визначитися з варіантом нерухомості. Якщо покупець обрав квартиру безпосередньо у забудовника, він має більше правових гарантій, ніж при купівлі вторинного житла. В такому випадку слід перевірити право на будівництво за наявними в будівельної компанії документами та після цього можна оформляти договір. Якщо новобудова ще будується, обидві сторони зобов’язані виконувати підписані домовленості. Відповідно, підписавши договір про передачу майнових прав з забудовником, покупець є захищеним і отримує всі юридичні гарантії.

По завершенню будівництва забудовник зобов’язаний надати покупцю квартири ще один документ – акт прийому-передачі. З моменту його підписання покупець підтверджує, що житло зведено згідно з домовленостями, і отримує майнові права на квартиру. Після відновлення роботи реєстру потрібно звернутися у ЦНАП та подати заявку на внесення до реєстру. Уряд повідомив, що у регіонах, де не ведуться бойові дії, вже скоро відкриється реєстр. До речі, компанія blago developer забезпечує своїм клієнтам оформлення усіх документів, включаючи реєстрацію в реєстрі прав.

При покупці вторинного житла гарантом безпеки може служити лише попередній договір купівлі-продажу. Якщо є сумніви щодо продавця, його можна перевірити у реєстрі боржників. Зараз він працює безперебійно і ним можна скористатися в режимі онлайн.

Об’єктивно оцінюючи чинний алгоритм купівлі нерухомості, можна стверджувати: навіть в умовах воєнного стану такі угоди можливі. А купувати квартиру безпосередньо у забудовника зараз безпечніше, ніж у власника вторинного житла.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: