fbpx

КУРС долучився до Західноукраїнської медіамережі з протидії дезінформації

Суспільство 19:20, 09.08, 2021

Команда ГО «Львівський медіафорум» створює Західноукраїнську медіамережу з протидії дезінформації, яка допоможе регіональним медіа ефективніше боротись з маніпуляціями та фейками.

У межах проєкту експерти аналізуватимуть канали та умови поширення дезінформації у чотирьох областях: Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій.

Учасниками Західноукраїнської медіамережі стали: в Івано-Франківську – агенція новин КУРС, у Львові – аналітичне інтернет-видання Zaxid.Net, у Чернівцях – медійна платформа Шпальта, на Закарпатті – онлайн-журнал Varosh.

6-7 серпня у Львові учасники мережі та експерти обмінювалися досвідом та аналізували перші результати досліджень у своїх регіонах. А головне — підписали меморандум про співпрацю та створення медіамережі.

«Зараз в Україні є чимало проєктів, котрі направлені на дослідження й моніторинг фейків і пропаганди. Наша медіамережа з протидії дезінформації — це спроба зробити ще один крок у напрямку боротьби з цілеспрямованою брехнею у медіа і соціальних мережах, простіше кажучи — спроба перейти від діагностики до лікування. Ми вважаємо, що медіа як інститути, відповідальні редактори та журналісти є серед найважливіших елементів інфраструктури захисту від інформаційних атак і маніпуляцій. Наша команда планує зміцнити спроможність регіональних видань працювати з дезінформацією і конструктивно її долати», – пояснив виконавчий директор ГО «Львівський медіафорум» Юрій Опока.

Головним завданням мережі стане спільне напрацювання конкретних кроків задля боротьби з маніпуляціями в регіонах, а також втілення рекомендацій, які підготують експерти.

Команда презентує підсумки проєкту на Західноукраїнському форумі з питань дезінформації на щорічному LMF Takls, які відбудуться восени 2021 в Ужгороді.

Проєкт «Західноукраїнська медіамережа з протидії дезінформації» реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: