Спеціальний курс з підготовки медичних працівників завершився у Рівному. Його організував окремий медичний загін спеціального призначення «Білі берети – Рівне». Участь у навчанні взяли більше як 20 курсантів зі всієї України, а найкращими стали медики прикарпатської поліції.
Лекції та практичні заняття максимально нагадували складні фронтові умови і базувалися на реальній практиці. Пройти навчання мали змогу двоє медичних працівників прикарпатської поліції та старший інструктор з особистої безпеки Тренінгового центру ГУНП в Івано-Франківській області.
«Тактична медицина – це медицина під кулями. І ти не просто цивільний лікар – а боєць, який надає невідкладну допомогу. І головне – врятувати найважливіше – життя. Інколи, на жаль, навіть ціною здоров’я», – розповідає медичний працівник ДУ «ТМО МВС України по Івано-Франківській області» Леся Марковецька.

У військовій медицині головним є своєчасне надання меддопомоги, кажуть лікарі. Це той фактор, що підвищує шанси на виживання тяжкопораненого воїна. На все про все в бойових лікарів часто не більше як дві хвилини.
“Умови, в яких доводиться транспортувати постраждалого, теж є доволі ризикованими та небезпечними. На війні бойовому медику важливо зберігати холоднокровність і не розгубитись. Тож такі тренування не бувають зайвими», – розповідає лікар-терапевт ДУ «ТМО МВС України по Івано-Франківській області» Олесь Тесленко.
Лікарів з усієї України, що проходили курс, інструктори на початку навчання розділили на відділення. Група, в якій були лікарі прикарпатської поліції, відзначилась високими результатами. А відтак інструктори назвали їх найкращими в Україні. Отримані знання медичні працівники поліції застосовуватимуть на практиці, а ще планують навчати тактичній медицині поліцейських, які захищають Україну на передовій.