fbpx

Ліки, техніка, одяг: на що прикарпатці спрямували би додаткові гроші

Суспільство 18:15, 22.08, 2019

Лише кожна сьома родина спрямувала би додаткові кошти на освіту.

У січні 2019 року представники держстатистики провели опитування, в ході якого вивчали думки жителів Івано-Франківської області щодо першочергових напрямів спрямування можливих додаткових коштів.

Підсумки опитування свідчать, що при значному збільшенні доходів більшість домогосподарств на Прикарпатті спрямували б їх, в першу чергу, на лікування (54,6%), придбання побутової техніки (48,5%), оновлення гардеробу (43,1%), відпочинок (39,8%), покращення харчування (36,1%) та поліпшення своїх житлових умов (32,6%).

За можливості майже кожна четверта родина направила б зайві кошти на купівлю автомобіля, кожна сьома – на здобуття освіти.

У порівнянні з 2018 роком збільшилась частка домогосподарств, які витратили б додаткові кошти на придбання побутової техніки (на 24,7 в.п.), автомобіля (на 10,1 в.п.) та лікування (на 7 в.п.). 

По Україні пріоритетними напрямами використання додаткових доходів були: відпочинок, лікування та поліпшення житлових умов – про це повідомило від 57% до 43% опитаних. Упродовж минулого року зазначені потреби відмітили жителі більшості регіонів України.

Щоб не відчувати себе бідними, майже половина домогосподарств Прикарпаття вважають, що їх грошовий дохід повинен становити від 9 до 10 тисяч гривень на одну особу в місяць, і чверть – понад 10 тисяч.

Більшість домогосподарств (72,1%) вважає, що їхній матеріальний стан у 2019 році залишиться без змін, а 8,1% сподіваються на його покращення. Понад третина сімей області сподівається, що поточний рік буде сприятливим для розвитку економіки України, а 42,3% опитаних не очікує будь-яких відчутних змін. 

Одностайною залишається думка прикарпатців щодо найважливіших для них життєвих цінностей. За результатами опитування, основним пріоритетом більшість домогосподарств області вказали здоров’я (88,5%), другим – сім’ю та дітей (77,1%), третім – матеріальний добробут (35,9%).

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: