fbpx

"Лісова школа" на Верховинщині прийняла вже понад 200 дітей зі сходу країни

Суспільство 14:34, 20.08, 2022
НА ФОТО: Табір "Лісова школа" у Верховині. Фото - Марія Маківничук

На Верховинщині понад 200 дітей із міст, де ведуться активні бойові дії, з 27 червня відпочили у “Лісовій школі”. Упродовж одного заїзду — 10 днів — діти живуть у гірських садибах на двох локаціях. Щодня відвідують майстер-класи, вивчають гуцульську культуру та мандрують Карпатами. Завершують таборовий день навколо вогнища і вже ночують у спальниках на сіні, інформує Суспільне.

Новий заїзд “Лісової школи” розпочався 15 серпня, каже керівниця громадської організації “Верховина – квітка Карпат” Марія Маківничук. Табір проводять завдяки підтримці німецьких партнерів “Peer-Leader-International”. Для цього вони спрямували 59 тисяч євро.

13-річна Мілана Мілова-Токаренко у цьому таборі відпочиває вдруге. Дівчина переїхала у Карпати із Маріуполя наприкінці квітня. Каже, найбільше їй запам’яталися емоції першого дня школи. Тоді під час заїзду в табір дітей зустрічали на возах з кіньми — так доправляли до локації, де вони живуть.

“Ми — із сумками, поскладали їх і поїхали. Інколи мчали швидко, інколи не так. Мені сподобалося”, — пригадує дівчинка.

У таборі діти ознайомлюються з місцевою історією та культурою. Цього разу – на екскурсії в музеї Гуцульського театру Гната Хоткевича.

Лісова школа в Верховині прийняла сотні дітей зі сходу
Фото – Суспільне

Наразі у “Лісовій школі” відпочивають приблизно 60 дітей, каже координаторка однієї із локацій табору Надія Маківничук.

Діти — з різних міст. Багато хто з них бачив війну, чули вибухи, втратили свої будинки, школи. У нас вони мають змогу поринути у світ природи, насолоджуватися прекрасними краєвидами й трохи відволіктися від теми війни, — розповідає Надія Маківничук. — Наші вихователі є теж дуже цікавими людьми — це як місцеві жителі, так і переселенці”.

Табір Лісова школа у Верховині для дітей з фронтових міст
Фото – Суспільне

Працюватиме “Лісова школа” у Карпатах до кінця літа. Також у Верховині триває піврічний проєкт для переселенців “Шелтер”, який проводить громадська організація “Верховина — квітка Карпат”.

Читайте також: Правила життя в шелтері MiCuLab: як переселенка Ольга Тут складає пазли перемоги.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: