fbpx

Лямбда-зонд та його особливості

Суспільство 17:43, 17.08, 2020

Датчик лямбда-зонд (датчик кисневий) є важливим елементом системи живлення інжекторних двигунів. Ба більше, цей датчик не відрізняється великим терміном служби з ряду причин. У разі виходу з ладу лямбда-зонда двигун може працювати нестабільно, втрачає потужність. Лямбда-зонд в машині має конкретне призначення. Яке саме – далі у статті.

Датчик кисню в автомобілі: призначення і принцип роботи

Основне завдання датчиків двигуна – передавати на ЕБУ сигнали, багато з яких дозволяють блоку управління гнучко коригувати паливно-повітряну суміш з урахуванням режимів роботи, що постійно змінюються, і навантажень на ДВС.

Лямбда-зонд та його особливості 1

Своєю чергою, серед інших датчиків ЕСУД складно переоцінити значимість лямбда-зонда, замовити який можна на сайті autodoc.ua. Якщо просто, датчики кисню в автомобілі вимірюють коефіцієнт надлишку повітря в паливо-повітряній суміші.

Загальна будова лямбда-зонда наступна:

1. Металічний корпус.

2. Керамічний ізолятор.

3. Ущільнювальне кільце.

4. Проводка і манжети для ущільнення.

5. Захисний корпус з отвором для вентиляції.

6. Струмопровідний контакт.

7. Наконечник з кераміки.

8. Спіраль в резервуарі.

9. Захисний щиток з отвором для випуску газів.

Ознаки несправностей

Як правило, кисневий датчик (лямбда-зонд) може вийти з ладу або працювати з перебоями в тому випадку, якщо сам двигун зношений або несправний.

Наприклад, якщо маслознімні кільця не працюють належним чином, в циліндри і потім в вихлоп потрапляє моторне масло. Також в циліндри може потрапляти тосол або антифриз. Все це призводить до того, що ресурс датчика скорочується або елемент перестає працювати.

Також вивести лямбду з ладу можуть проблеми зі сумішоутворенням або запалюванням, перегріви, замикання і несправності проводки, забруднення датчика (в тому числі і після згоряння бензину з високим вмістом присадок для підвищення октанового числа).

Як перевірити лямбда, відремонтувати чи замінити датчик кисню

Найбільш ефективним способом перевірки є комп’ютерна діагностика двигуна, яка дозволяє визначити помилки лямбда-зонду. Розшифровка помилок комп’ютерної діагностики двигуна дозволяє локалізувати проблему.

Також можна встановити свідомо робочий датчик на автомобіль. Після потрібно скинути помилки. Якщо робота двигуна нормалізується, тоді причина саме в датчику кисню.

Ще працездатність лямбда-зонда можна оцінити візуально. Така візуальна перевірка не буде точною, проте іноді є ефективною.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: