fbpx

"Люди їм зроблять карантин": як франківських ромів зустріли на Хмельниччині

Суспільство 14:55, 15.05, 2020

Два тижні на самоізоляції проведуть 19 ромів, які приїхали вчора з Франківська у село Глушківці Ярмолинецького району, що на Хмельниччині.

Через відсутність транспортного сполучення вони звернулися до міського голови Івано-Франківська, аби їм надали автобус.

Петро Рошташ розповідає, що в Глушківцях придбав будинок та наразі оформлює на нього документи. Поки будуть родиною жити у двоюрідного брата. Чоловіку 27 років. З дружиною в них сім доньок.

“Думав, вдома краще бути, ніж десь бути там. Ми попросили франківського голови транспорт, він дав нам транспорт – ми приїхали. Я тут не прописаний, але тут хату купив”, – каже Петро Рошташ.

"Люди їм зроблять карантин": як франківських ромів зустріли на Хмельниччині 1

Чоловіка з родиною на Хмельниччині зустріли медики та правоохоронці. Петро з розумінням до цього ставиться.

«Зараз такі обставини. Люди всі бояться. Я розумію, це ж не іграшка, це життя. В нас теж би була така поведінка, якби когось привезли і не знали б, звідки вони і чому перебрались», – коментує Петро Рошташ.

Додає, що з Франківська на Хмельниччину приїхали і його теща, брати, сестри та їхні діти.

"Люди їм зроблять карантин": як франківських ромів зустріли на Хмельниччині 2

Його брат, 20-річний Микола Рошташ, каже, що сім’я родом з Закарпаття, в Франківську займались торгівлею. Через карантин заробітків не стало. Придбали хату на Хмельниччині ще до карантину, бо влаштувала ціна.

Про зустріч у селі каже так: «Нормально, але трошки людно. Не треба такий кіпіш підіймати. Зате, дякувати Богу, всі ми здорові, перевірились двічі: там у Франківську і тут. Добре, що хоч додому привезли».

"Люди їм зроблять карантин": як франківських ромів зустріли на Хмельниччині 3

Усіх 19 ромів оглянула сімейна лікарка Солобковецької амбулаторії Стефанія Козирь. Каже, що температури та скарг на самопочуття у приїжджих немає.

Виконуючий обов’язки старости села Глушківці Микола Гринчак зустрічав нових жителів села особисто.

«Народ дуже стурбований, дуже хвилюється, і це ще не кінець. Люди ще всі просто не знають. Вони зроблять пост, що ті нікуди не будуть ходити. Вони їм зроблять такий карантин, який положено. Вони не будуть швендяти, лазити по селі, по погребах курей красти в людей, замки знімати – вони ж робити не хотять», – коментує Микола Грінчак.

Житель Глушківців Вадим Малахівський каже, не знав, що у нього будуть нові сусіди.

«Цікаво просто було. На подвір’ї був, дивлюсь, стільки машин поїхало. Цікаво, що сталося. Треба дивитись, які вони люди, чи вони без вірусу, без нічого, щоб знати», – коментує місцевий житель Вадим Малахівський.

"Люди їм зроблять карантин": як франківських ромів зустріли на Хмельниччині 4

Житель Глушківців Ігор Хадик проти приїзду нових сусідів у село.

«Чого в Солобківцях циганів нема? Навіть однієї сім’ї немає. А в Глушківцях далі будуть одні цигани. Я тут в цьому селі виріс. Я во живу через хату. Вони крадуть на городах, по хатах крадуть», – каже Ігор Хадик.

Голова Ярмолинецької райдержадміністрації Василь Гуменюк говорить, що роми два тижні перебуватимуть на самоізоляції.

«Це вперше, але я не бачу проблем. Якщо люди не мають де жити, не мали за що жити в Івано-Франківщині. Звернулися до соціальної служби, щоб їм надали транспорт приїхати сюди. Ми від себе зробили все, звернулись до поліції, звернулись до лікарів, зробили температурний скринінг, перевірили документи. Наразі все добре», – коментує Василь Гуменюк.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: