fbpx

"Людям набридли лисі гори": головний лісівник України заявив, що в Карпатах треба відмовитись від суцільних рубок

Суспільство 16:44, 06.08, 2020

У лісах Карпат потрібно змінювати систему господарювання. Людям набридли лисі гори. Потрібно активніше переходити на європейську систему ведення лісового господарства. Відходити від суцільних методів заготівлі деревини, натомість – застосовувати вибіркові способи рубок.

На цьому наголосив під час наради з керівниками державних лісогосподарських підприємств Франківщини, яка відбулася в Лісекоцентрі Солотвинського лісгоспу.

“Звичайно, для впровадження нових природозберігаючих технологій лісівникам потрібні нові технічні засоби, що потребують значних капіталовкладень. Нажаль, при діючій системі оподаткування, підприємства не можуть купити сучасну техніку”, – зазначив Кузюк.

Він додає, що для сталого розвитку лісового комплексу важливим питанням є створення Державного фонду розвитку лісового господарства та залучення до нього коштів, щоб дати можливість придбати і впровадити природозберігаючі технології, в тому числі із використанням повітряно-трелювальних установок та розбудувати інфраструктуру в Карпатах.

“Також мене хвилюють проблеми фінансового стану держпідприємств та кадрового характеру. Перші потребують детального вивчення, а другі, сподіваюся, якнайшвидше врегулювати”, – сказав глава Держлісагентства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: