fbpx

Мало їжі, замкнені двері: у франківському пансіонаті для літніх людей виявили порушення

Суспільство 16:00, 26.11, 2021

Моніторингова група Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснила візит до приватного будинку-пансіонату для літніх людей «Тепло родини» в Івано-Франківську з метою вивчення стану дотримання прав підопічних.

Нагадаємо, Омбудсман відреагувала на страйк освітян у Долинській ТГ

Під час візиту було з’ясовано, що в будинку проживають 28 осіб, 11 з яких лежачі, по 3-5 осіб у кімнаті. Їх догляд здійснюють дві працівниці, які працюють вахтовим методом по 15 днів, інформує пресслужба Омбудсмана.

У кожній кімнаті встановлені телевізори. Мешканці забезпечені засобами реабілітації та допоміжними засобами для пересування. Немає заборони щодо відвідування мешканців та отримання передач. У дворі облаштовані місця для сидіння та відпочинку. Під час спілкування з мешканцями скарг на неналежне поводження з боку персоналу від них не надходило.

Водночас члени моніторингової групи виявили недоліки в організації роботи, які призводять до порушення прав мешканців будинку. Так, у деяких чоловіків були наявні гематоми на руках та обличчі. Як пояснили самі мешканці та персонал, чоловіки часто між собою б’ються. Варто зазначити, що сама будівля двоповерхова. На другий поверх ведуть стрімкі дерев’яні гвинтові сходи. За словами персоналу, були випадки травмування мешканців внаслідок падіння з них. При цьому в будинку не здійснюється належна фіксація травм.

Мало їжі, замкнені двері: у франківському пансіонаті для літніх людей виявили порушення 1
Занадто стрімкі сходи

Також вживаються заходи щодо запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. На день візиту випадків захворювання на короновірусну хворобу чи гостре респіраторне захворювання серед персоналу та мешканців не виявлено. Під час роботи моніторингової групи у будинок прибула мобільна бригада для проведення щеплень від COVID-19, зокрема другої дози вакцини.

Мало їжі, замкнені двері: у франківському пансіонаті для літніх людей виявили порушення 2

Мешканці не мають доступу до питної води (споживають сиру воду з крана системи централізованого водопостачання).

Мало їжі, замкнені двері: у франківському пансіонаті для літніх людей виявили порушення 3
У кімнатах бракує меблів

Через відсутність у будинку відповідної документації неможливо встановити дотримання натуральних добових норм харчування, які застосовуються в аналогічних установах сфери управління Міністерства соціальної політики України.

Мало їжі, замкнені двері: у франківському пансіонаті для літніх людей виявили порушення 4

Житлові кімнати не облаштовані відповідними меблями, зокрема столом, стільцями та шафою. Не забезпечується право підопічних на доступ до свіжого повітря, оскільки більшість мешканців потребують супроводу під час прогулянок. Лежачі хворі на вулиці не бувають. Крім цього, не забезпечено право мешканців на безпеку. Зокрема, у будинку не встановлено протипожежної сигналізації, при цьому маломобільні громадяни проживають на другому поверсі.

Не відведено спеціального місця для куріння, а вхідні двері постійно замкнені персоналом, у зв’язку з чим один з підопічних курить у житловій кімнаті. Наразі з’ясовується інформація щодо результатів перевірки з протипожежної безпеки, яка мала бути проведена в геріатричних установах приватної форми власності за дорученням Мінсоцполітики на початку 2021 року.

Виявлені недоліки доведені до адміністрації закладу. За результатами моніторингового візиту керівництву приватного будинку «Тепло родини» буде направлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків.

Читайте: Примусова вакцинація у Франківську: Омбудсман написала листа Марцінківу

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: