fbpx

Марцінків радить франківцям переходити на індивідуальне опалення

Суспільство 14:48, 27.12, 2019

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків пропонує мешканцям міста переходити на індивідуальне опалення за допомогою доступного механізму.

Якщо 50% і більше помешкань відключені від централізованого опалення, тоді дозвіл на ІО даватимуть поквартирно. Якщо менше як 50%, то відключення можливе тільки усього будинку за умови укладення колективного договору на теплопостачання. Для цього потрібна згода 75% мешканців. Рішення прийматиме (і вже приймає) виконавчий комітет. Перед цим звернення громади розглядатиме спеціальна комісія, йдеться на сайті мера.

Також зазначається, що тарифи ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” є одними з найнижчих в Україні серед ліцензіатів НКРЕ та підприємств, де тарифи регулюють органи місцевого самоврядування. Франківці платять за тепло у середньому на 7-8% менше, ніж мешканці інших обласних центрів. Та за чотири роки різниця в тарифах (між собівартістю надання послуг і тарифом для споживачів) становить 230 млн грн (на 1 грудня 2019).

Крім того, 92% оплати за послуги автоматично перераховується на рахунки газових трейдерів за оплату палива. І тільки 8% грошей лишається в ТКЕ для зарплат і розвитку підприємства. Таким чином, КП навіть не виживає, а просто вмирає. Нагадаємо, що тільки у 2019 році громада міста вклала в “Івано-Франківськтеплокомуненерго” 93 млн грн.

Однак Марцінків незадоволений якістю надання послуг, обслуговування.

“Я усвідомлюю, що нинішні тарифи (не тільки на тепло!) є величезним тягарем для українців. Тому ми зробимо все, що в наших силах, аби полегшити ситуацію”, – сказав Марцінків і дав доручення своєму заступнику Руслану Гайді опрацювати питання щодо зменшення тарифу по місту на 10%.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: