fbpx

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську

Суспільство 16:05, 22.12, 2019

Сьогодні в обласній філармонії відбувся звіт міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа за рік роботи на посаді мера.

Звіт відкрили фільмом, у якому докладно розповіли про всі досягнення міста та його очільника. Мер подякував режисерам, які зробили фільм – “на свій старх і ризик” – і вибрали саме такі моменти. Після чого запропонував презентацію, щоб обговорити виклики, які стоять перед містом і ним як міським головою.

Про виклики минулого року і як з ними давали раду, не йшлося.

Презентація узагальнювала статистику по кількох напрямках, які Руслан Марцінків уважає визначальними для Франківська та які бачить пріоритетними на своїй посаді у 2020 році.

Тривалість життя. Мер представив статистику по Україні, середня тривалість життя українців – 69 років. Середня тривалість життя франківців, на жаль, повідомив мер, не порахована. Тому говорили про кількість мешканців міста, кому за 65 років. За останній час кількість людей старшого віку в місті зростає – з 25 372 чол. в 2016 році до 30 785 жителів у 2019 році. “Маємо працювати на продовження середнього віку, тому будемо працювати над розвитком медицини”, – дійшов висновку мер.

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську 1

Головна ціль на наступний рік, за його словами, – покращити показник тривалості життя у Франківську. “Щоби ми попрацювали, щоби цей показник щороку зростав у рази”, – визначив завдання Марцінків. І подякував лікарям, які уже до цього докладаються.

Другий показник – кількість робочих місць, офіційних, які дають податки в міський бюджет, і кількість малого бізнесу. Мер констатував, що обидва показники зростають. Як докладуться до зростання надалі, не уточняв.

Франківськ – молоде місто, констатував мер. За кількістю студентів, а це 309 тис., Франківськ є третє місто в Україні. У Франківську минулого року спостерігався приріст населення. В основному переїжджають в місто жити мешканці з сусідніх західних областей, повідомив Марцінків. “Це і виклик, і плюс”, – відзначив він.

Точно виклик – збільшення народжуваності. В 2018 році у Франківську народилося 2382 немовлят. “Бачимо, що цього року буде понад 3 тисячі. І я тут доклався, – похвалився мер. – Це до великого позитиву”. Марцінків наголосив, що потрібно будувати дитячі садки, і покритикував всі попередні влади, які ДНЗ позакривали і приміщення попродали. “Треба думати наперед”, – сказав мер. Щоправда, не підтвердив це на власному прикладі.

Про реальний стан справ у Франківську читайте тут: Бюджет-2020: Франківськ чекає кредиту і затягує пояси

Франківськ зростає – 9 жовтня стоворили Івано-Франківську ОТГ. До неї увійшли 5 сіл. Ще кілька висловили бажання приєднатися. “Це можливості вирішення питань води, створення інвестиційних зон, можливість рухатися в питаннях кладовища і сміттєпереробного заводу”, – поділився Марцінків.

Міського голову виступом підтримала нардепка Оксана Савчук. “Громада делегувала повноваження будувати стосунки з Києвом. Будується по цеглинці щодня”, – виступила представниця Франківська у ВРУ. За її словами, навіть коли не вистачає русурсів, треба зробити так, щоби кожна галузь у місті розвивалася. “Міський голова мене навчив мислити позитивно. Навіть якщо на душі тривожно”, – додала вона. Оксана Савчук висловила сподівання, що на наступний рік місто стане ще карщим, а головне – буде містом радості, духовності і комфорту.

Після цього міський голова вручив нагороди «Людям року».

Нагороду “Лікар року” отримала кардіолог, хірург Лілія Сорохтей.

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську 3

“Підприємець року” – Віталій Дідійчук, директор підприємства «Куверт Україна»

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську 5

“Вчитель року” – родина Дебрівських, Михайло та Альміра, викладачі музики та акторського мистецтва.

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську 7

“Спортсмен року” – легкоатлет, майстер спорту України міжнародного класу Павло Волуйкевич.

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську 9

“Захисник року” – ветеран, волонтер Ігор Лукинів.

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську 11

“Робітник року” – водій тролейбуса КП “Електроавтотранс” з 1986 року Михайло Лупійчук, електромонтер Мирон Созанський та працівниця комунального підприємства з прибирання Віра Луценко.

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську 13

“Талантом року” стала директор комунального концертного закладу Мирослава Цюцьмаць.

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську 15

Звання “Доброта року” отримала переселенка з Луганська Марина Цемкало.

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську 17

За виставку з особливими акторами центру “Дивосвіт” нагородили актора Євгена Холодняка.

Сам мер теж не лишився без нагороди. Мешканка Франківська від всіх жителів вручила Руслану Марцінківу вишитий образ “Таємна вечеря” – сказала, що жінки “золотого віку” вишивали його з молитвою, щоби пан Марцінків був мером наступного разу – і тоді вже президентом. Оксані Савчук подарували вишитого ангела.

Марцінків відзвітував про рік роботи і нагородив "Людей року" у Франківську 19

Після цого мер відповідав на запитання із зали.

Підсумковий звіт про роботу на посаді міського голови. Дякую, що довірили місто!

Опубліковано Русланом Марцінковим Неділя, 22 грудня 2019 р.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: