fbpx

Масляний обігрівач — вдосконалений та ефективний

Суспільство 16:57, 21.12, 2022

Масляний радіатор було створено ще в 30-х роках XX століття, проте сьогодні це все ще популярний тип обігрівача. Основні його характеристики, привабливі для споживачів: простота в експлуатації та надійність у роботі. Розглянемо докладніше, із чого він складається та за яким принципом працює.

Масляний обігрівач — вдосконалений та ефективний 1

Що в масляному радіаторі всередині

Масляний обігрівач має ребристий металевий корпус, секції якого поєднані між собою. Усередині міститься мінеральна олива, яка нагрівається та передає тепло зовні. Емалеве покриття поверхні, нанесене термічним методом, виконує не лише декоративну функцію, а й захищає метал від корозії, додає міцності та стійкості щодо механічних пошкоджень.

Крім оливи, усередині обігрівача міститься нагрівальний ТЕН, який вмикається за допомогою електрошнура. Оскільки він не контактує з повітрям, водою чи іншими окислювачами, то термін його використання збільшений. Здатні вмикатися/вимикатися за досягнення бажаної температури сучасні масляні обігрівачі в інтернет-магазині або спеціалізованій офлайн-точці оснащені датчиками. Керування здійснюється за допомогою електронної системи або механічної — методом повертання ручок.

Сучасні обігрівачі, крім основних складників, мають також додаткові — для підвищеного комфорту користувачів:

  • транспортувальну ручку для переміщення приладу без ризику отримання опіку;
  • коліщатка для полегшення пересування в приміщенні;
  • утримувач для намотування шнура для компактності під час зберігання.

У деяких моделях є також іонізатори повітря, тепловентилятори, пристрої для сушіння тощо.

Особливості роботи масляного радіатора

Одразу після вмикання пристрою в мережу ТЕН починає розжарюватися, нагріваючи оливу всередині секцій. Тепло рідини передається металевому корпусу, а звідти — у повітря. Оскільки жирні речовини здатні тривалий час зберігати температуру, то й масляний радіатор може довго лишатися гарячим навіть після вимкнення.

Такі обігрівачі не здіймають пилу й не створюють протягів, принцип їхньої роботи — у спрямуванні теплової енергії в навколишнє середовище. Особливість його ще й у тому, що він здатний розігріватися до дуже високих температур. Проте сучасні моделі оснащені захистом від перегріву — ТЕН за появи загрози автоматично від’єднується від живлення. Наявність індикатора — ще один показник удосконалених моделей, який представлений у вигляді світлодіодної лампочки або дисплею. 

Термостат дає змогу регулювати температуру обігрівача, що дуже зручно для користування. Датчик масляних радіаторів зазвичай вбудований у корпус. Проте він реєструє температуру оливи, а не повітря. Як бачимо, сучасні моделі масляних радіаторів оснащені багатьма елементами, які роблять їхнє застосування максимально ефективним, приємним і безпечним для користувача.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: