fbpx

Медики міського пологового вийшли на протест проти скандального об'єднання із лікарнею №1

Суспільство 09:45, 31.07, 2023

Вранці 31 липня під адмінбудівлею Івано-Франківської міської ради зібрались десятки працівників комунального пологового будинку – “Міського клінічного перинатального центру”.

Люди одягнули на обличчя медичні маски, символізуючи те, що їм не дають права голосу у питанні об’єднання медичних закладів міста, пише “Галка”.

Нагадаємо, міську клінічну лікарню №1, що на Матейки, хочуть об’єднати з міським пологовим та міською дитячою лікарнею і стоматполіклінікою. Аргументують створенням госпітального округу на базі лікарні №1 та збільшенням державного фінансування від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

“Ми відстоюємо свої права. Вторинка (вторинна медична допомога) не може об’єднатися з первинкою (первинною медичною допомогою). Це позиція Міністерства охорони здоров’я”, – розповів учасник зборів під міською радою, який не хотів представитись.

Сьогодні зранку розпочалася сесія Івано-Франківської міської ради, на якій продовжать розгляд об’єднання медичних закладів.

Просувати об’єднання почали на минулій сесії міськради. Медики МПЦ кажуть, що з ними це до того ніхто не обговорював. На цей час директорка івано-франківського комунального “Міського клінічного перинатального центру” Марія Бойко написала заяву на звільнення на ім’я міського голови Руслана Марцінківа. 

Медики міського пологового вийшли на протест проти скандального об'єднання із лікарнею №1 1

Об’єднання: для чого?

28 липня розпочався розгляд міською радою ініційованого мерією питання про реорганізацію у Франківську частини закладів охорони здоров’я шляхом об’єднання. У заяві йдеться, що вона написана за наполяганням заступника міського голови з гуманітарних питань Олександра Левицького.

Міську клінічну лікарню №1, що на Матейки, хочуть об’єднати з міським пологовим та міською дитячою лікарнею і стоматполіклінікою, щоби отримувати більше державне фінансування від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

“Погодження госпітального округу для міської лікарні №1 можливе за наявності мінімальних базових 20 видів медичної допомоги. Включаючи акушерство й інші напрямки хірургії. Сьогодні в міської лікарні їх лише 11. Тому робоча група вирішила, що об’єднання міських пологового, дитячої лікарні і міської стоматполіклініки до лікарні №1 дозволить забезпечити якісну і своєчасну медичну допомогу мешканцям і ВПО громади”, – виступила на сесії начальниця управління охорони здоров’я Алла Вацеба. 

Вацеба наголосила, що об’єднання дозволить ефективніше управляти майном лікарень, а в працівників лише зміниться запис у трудовій книжці.

На сесії виступила голова профспілкового комітету працівників Міського клінічного перинатального центру Світлана Вінтонюк. Вона зазначила, що профспілка проти такого об’єднання. По-перше, про свої плани мерія керівництво закладу та працівників не повідомила. По-друге, об’єднання пологового зі стоматологією в один заклад не є логічним. Тож працівники міського пологового провели позачергові збори, в яких виступили проти злиття. 

“Отримавши статут нового закладу, ми не бачимо в ньому об’єму свого послуг. Хто ми будемо тут? Ми вийшли з боргової ями і вийшли в плюс. Для чого нам баласт? До чого стоматологи до акушерства, я не можу зрозуміти”, – сказала Вінтонюк.

В ході розгляду цього питання міський голова Руслан Марцінків вирішив залишити сесію міської ради і передати головування секретарю Віктору Синишину. Однак депутати одразу ж вирішили оголосити перерву у засіданні до сьогоднішнього дня. 

Медики міського пологового вийшли на протест проти скандального об'єднання із лікарнею №1 2

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: