fbpx

Механізм отримання виплат за ОСЦПВ після ДТП

Суспільство 13:31, 30.04, 2020

Постраждалі учасники ДТП отримують компенсацію від страховика винного водія впродовж 1–3 місяців після написання заяви, а їх порядок і максимальний розмір регламентуються чинним законодавством. Експерти СК «УНІКА» розповіли, як виплачується відшкодування за страховим полісом ОСЦПВ в Україні.

Механізм отримання виплат за ОСЦПВ після ДТП 1

Як зареєструвати ДТП

Механізм врегулювання вважається розпочатим, коли страховики визнали ДТП страховим випадком. Щоб це сталося, всі учасники повинні повідомити компанії про аварію — спочатку словесно телефоном, а потім письмово під час візиту в офіс або поштою. Телефонувати в контакт-центр краще відразу з місця події, а заяву можна подати протягом певного терміну.

Дорожньо-транспортну пригоду необхідно зареєструвати за допомогою протоколу. Паперовий або електронний Європротокол можна заповнити самостійно, якщо обидва водії мають поліси автоцивілки, збитки незначні та відсутні розбіжності. Якщо завдана шкода перевищує 50 тисяч грн і/або зіткнулися понад дві машини, слід викликати поліцію.

Важливо: для отримання виплат однієї заяви мало. Винуватець і потерпілий повинні надати своїм СК заповнений Європротокол або довідку від поліції, водійське посвідчення, паспорт, ІПН, техпаспорт ТЗ, висновок експерта та поліси ОСЦПВ. У деяких випадках страховик може затребувати оригінал рішення суду.

Терміни подачі повідомлень і заяв

Винуватець ДТП повинен протягом трьох робочих днів письмово повідомити свого страховика про аварію. Запізнення без поважних причин є приводом для регресного позову. У разі регресу винуватцю доведеться повертати страховику вже виплачену компенсацію.

Постраждала сторона має звернутися до страховика винуватця або своєї страхової компанії (якщо СК бере участь в системі прямого врегулювання) та написати заяву про виплату відшкодування. З цього моменту «стартує» процедура врегулювання, яка може тривати протягом 90 календарних днів. Стандартний термін для подачі заяви — 30 днів, максимальний — 1 рік.

До речі: клієнти деяких страхових компаній можуть стежити за станом врегулювання через особистий кабінет. Для отримання інформації досить вказати на сайті номер своєї справи.

Скільки компенсує страхова компанія

Ліміт відповідальності за майновими втратами становить 130 тисяч грн, а за шкоду життю та здоров’ю — 260 тисяч грн. Фактичний збиток визначається за допомогою експертизи, а розмір виплат розраховується з урахуванням вартості ремонту й запчастин (ціни конкретної СТО або середні ринкові). Якщо сума перевищує встановлену законом планку, різницю сплачує винуватець аварії.

За майнового збитку страхові компанії сплачують послуги партнерських або дилерських СТО, яких вибирають самі. Виплати грошима бувають вкрай рідко — тільки тоді, коли ремонтувати нічого. За фізичний збиток страховики частіше переказують гроші на рахунок вже після завершення лікування.

До уваги: загалом автоцивілка онлайн оформляється з майновою франшизою у 2 тисячі грн. За умовами договору ця сума сплачується винною стороною.

Хто компенсує збиток постраждалій стороні

Раніше в Україні діяв один механізм виплат: в разі ДТП збиток постраждалій стороні компенсувала СК винуватця. З 2016 року 15 страховиків працюють за системою прямого врегулювання, яка дозволяє власникам договорів ОСЦПВ отримувати виплати у своїх СК. Механізм спрацює тільки в тому випадку, якщо у двох водіїв є поліси від компаній-учасниць.

До речі: багато компаній оформляють розширені автоцивілки, які дозволяють отримувати виплати у своїх страховиків за будь-яких умов. Приклад такого рішення — «Автоцивілка навпаки» від СК «УНІКА».

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: