fbpx

Місця необхідної установки доводчика дверей

Суспільство 15:09, 13.10, 2022

Доводчики встановлюють на двері як виробничого, так і цивільного типу. Вони будуть актуальними для будь-якої конструкції, щоб зробити її використання комфортним. Асортимент доводчиків великий та представлений не лише різними виробниками, а й моделями. Все залежить від особливостей конструкції, на яку вони фіксуватимуться, – відрізняються технічними характеристиками та принципами використання. Підбираючи дверні доводчики, зверніть увагу, щоб вони нормально функціонували, відповідали всім нормам та їх можна було швидко налаштувати.

5a3ec64ddef7818133a67aa255b1ef1d.jpg

Доводчик для дверей: особливості та принцип дії

У використанні елементи прості, але сама конструкція має деякі складнощі. Якщо розглядати доводчик дверей стандартної конструкції, головною його частиною є тяга і корпусна частина. Усередині останньої знаходиться блок з пружиною, привід та система гідравліки. Тяга формою схожа на «коліно», яке складається при відкритті/закритті дверей. Ті, хто планує купити функціонал, повинні враховувати, що сама конструкція відрізняється надійністю та простотою, але якщо докласти великих зусиль, можна її вигнути.

В основі функціонування доводчика йдуть такі дії:

 • відчиняючи двері, тяга віддає функцію обертання основному механізму;
 • пружина (після стиснення) змушує працювати олійний ароматизатор;
 • масло поширюється зв’язковими каналами, що уповільнює процес розтискання пружинного елемента.

Доводчики можна встановити на двері практично в будь-якому приміщенні, але частіше використовують у приміщеннях промислового чи торгового спрямування, офісних будівлях, місцях, де велика прохідність і необхідно контролювати доступ.

Користь доводчика для дверей

Тривалий період експлуатації, ідеальна функціональність дверної конструкції залежатимуть саме від особливостей доводчика, оскільки він виконує ряд функцій.

 1. З його допомогою влітку у приміщенні зберігають прохолоду, у зимовий період – тепло. Використовуючи його, можна отримати щільне притискання дверей.
 2. Застосування доводчика позитивно позначиться на підтримці низького рівня шуму у приміщенні.
 3. Стане незамінним елементом у приміщеннях, де велика прохідність, оскільки не кожен відвідувач має бажання та звичку зачиняти двері.
 4. Доведено, що дверна конструкція зносостійкіша з доводчиком, ніж без нього.

Основні види доводчиків

Розглядаючи основну класифікацію елементів, враховується спосіб їх монтажу.

 1. Накладні варіанти. Відрізняються невисокими технічними характеристиками і часто використовуються як декоративні елементи. Механізм встановлюється так, що практично непомітний. Встановлюються зазвичай на ділянках з середньою прохідністю. Найкраще використовувати, якщо позиції важеля зміщені або центрально-підвішені.
 2. Поверхневі. Найбільш використовувані варіанти відрізняються багатофункціональністю. Можуть бути встановлені 4 способами. Якщо підбирати доводчики для місць з низькою та середньою прохідністю, найкращим варіантом будуть поверхневі варіанти конструкцій – вони відрізняються простотою установки та економічністю.
 3. Доводчики підлогового типу – належать до довговічних елементів, відрізняються гарною якістю. До того ж найчастіше їх встановлюють в місцях з занадто великою прохідністю або якщо важка дверна конструкція (особливо якщо виготовлена з алюмінію або сталі).
 4. Спеціалізовані варіанти. Найкраще встановити на дверних конструкціях розсувного типу (наприклад, шафи-купе або конструкціях, які виготовлені на особливе дизайнерське замовлення).

Варто враховувати, що на деяких підприємствах є свої нюанси при виборі дверної конструкції та доводчиків. Підбираючи елемент для дверей протипожежного типу, зверніть увагу, що на них не повинні бути передбачено функціонали для фіксування їх у відкритому положенні.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: