fbpx

Міськрада погодила об’єднання чотирьох медзакладів Франківська на базі лікарні №1 

Суспільство 11:45, 31.07, 2023

Сьогодні після дискусій у сесійній залі Івано-Франківська міська рада погодила реорганізацію закладів охорони здоров’я шляхом приєднання трьох медичних закладів до міської клінічної лікарні №1.

До цього медзакладу приєднають Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр, міську дитячу клінічну лікарню та міську стоматологічну поліклініку.

КУРС писав, що сьогодні вранці медики міського пологового вийшли на протест проти скандального об’єднання із лікарнею №1

Начальниця управління охорони здоров’я міської ради Алла Вацеба повідомила, що потреба в об’єднанні різних закладів виникла у зв’язку з медичною реформою в Україні: уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо, пише Галка.

Вацеба зазначила, що стоматологічний огляд потрібен в тому числі вагітним жінкам.
І об’єднання кількох медичних закладів буде зручним для пацієнтів. Усю потрібну допомогу, від огляду до лікування, вони отримуватимуть в межах однієї установи.

Чиновниця додала, що всі лікарі та працівники залишаються на своїх робочих місцях, ніхто не пише накази на звільнення і приймання на роботу.

На сесії виступили керівниця “пологового” Марія Бойко та керівники інших медзакладів, які об’єднають з міською клінічною лікарнею. Всі висловились за приєднання.

Директорка стоматполіклініки Тереза Стефанків у виступі зазначила, що зі сторони працівників пологового було некоректно називати колег з її закладу “баластом” в об’єднаній установі. Вінтонюк вибачилася за ці слова, але додала, що пологовий заробляє більше коштів, ніж міська стоматологія.

В ході обговорення питання депутат від “Європейської солідарності” Олексій Петечел наголосив, що дискусія відбулась з цього приводу лише сьогодні, а не напередодні сесії у п’ятницю чи ще раніше на профільній комісії. Він вважає це недопрацюванням міської влади. А також сказав, що не було достатньої комунікації з працівниками медичних закладів щодо цього питання, тому і виникла соціальна напруга.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, аби в статуті об’єднаної медичної установи посади нинішніх керівників були зазначені у структурі кластера як директори підрозділів, а не просто керівники.

У підсумку “За” об’єднання проголосували 29 депутатів. Таким чином створений другий у Франківську кластерний заклад охорони здоров’я. Першим була Центральна міська клінічна лікарня на вулиці Мазепи.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: