fbpx

Міжнародне дослідження виявило велику різницю у знаннях учнів сільських і міських шкіл

Суспільство 19:15, 04.12, 2019

Міністр освіти і науки Ганна Новосад зазначає, що дебютна участь України у міжнародному дослідженні PISA, метою якого є вивчення рівня оволодіння читацькою, математичною та природничо-науковою компетенціями у 15-річних підлітків, засвідчила суттєву різницю у досягненнях учнів залежно від типу місцевості.

Про це вона повідомила, коментуючи результати дослідження, що були оприлюднені 3 грудня.

«Суттєва різниця в досягненнях залежно від типу місцевості. У великих містах середній бал складає 499,4, що суттєво відрізняється від середнього бала учнів, які проживають у малих містах, – 479,9. Істотно від усіх відрізняються середні бали учнів, які проживають у селах, хуторах й сільській місцевості. Середній бал у таких учнів складає 420,6. Це становить різницю із великими містами більше ніж у 2,5 роки навчання. 2,5 роки!!!» – зазначила міністр.

Також результати дослідження показали, що хлопці читають значно менше, ніж дівчата, пише Освіта.юа.

«В Україні середня успішність у читанні серед хлопців є нижчою (450,1 бала), ніж серед дівчат (483,6 бала). В Україні розрив (33,5 бала) більший, ніж у середньому по країнах ОЕСР (30,1 бала). Це розрив у більш як один рік навчання», – повідомила Ганна Новосад.

Нагадаємо, згідно з результатами дослідження, базового рівня математичної компетентності – мінімального, якого в кінці першого етапу середньої освіти мають досягти учні – в Україні не досягли 36% українських 15-річних підлітків.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: