fbpx

Міжнародний конкурс: у Франківську шукають архітекторів для реставрації двох сторічних пам'яток

Суспільство 19:45, 08.11, 2021

В Івано-Франківську стартував міжнародний відкритий архітектурний конкурс ідей з реставрації будівель, що розташовані на вулиці Мельничука (тепер Левка Лук’яненка) № 14 і № 16.

Призи: 150 тис. грн — перше місце; 100 тис. грн — друге місце; 50 тис. грн — третє місце.

Міжнародний конкурс: у Франківську шукають архітекторів для реставрації двох сторічних пам'яток 1

Як розповів Суспільному заступник директора міського департаменту містобудування та архітектури Артур Прокіпчук, до участі запрошують фахівців-архітекторів або ж творчий колектив.

Головними умовами конкурсу є збереження автентики цих споруд та об’єднання майнового комплексу єдиною концепцією. Автори найкращих проєктів отримають грошову винагороду.

100-річні пам’ятки архітектури, які розташовані у середмісті Івано-Франківська, зараз — у занедбаному стані. Вже декілька років ці будинки не експлуатують, розповідає урбаніст Андрій Назаренко. За його словами, колись тут була єврейська школа, а згодом — Західноукраїнський економіко-правничий університет. Також ці споруди орендували під офіцерські квартири. Андрій Назаренко каже, що, окрім проєктного рішення реставрації цих споруд, архітектори мають запропонувати й функціональне використання будівель разом з прибудинковою територією.

Міжнародний конкурс: у Франківську шукають архітекторів для реставрації двох сторічних пам'яток 2
фото Суспільне

“Там досі збереглися всі автентичні підлоги. Будинок надзвичайно красивий. Особливо зала на другому поверсі, яка колись був навчальною аудиторією. Там прекрасно збереглися усі вікна, двері. Це фантастично красивий простір. Тут не потрібно бути спеціалістом чи експертом, щоб оцінити ці будинки як цінні та такі, що варті збереження”, — розповідає Андрій Назаренко.

Іванофранківка Віра Яремко працює в обласній філармонії, яка розташована поруч із цими архітектурними пам’ятками. Жінка каже, що будинки у напівзруйнованому стані перебувають приблизно сім років. Вона вважає їхній занедбаний вигляд непривабливим для туристів.

Міжнародний конкурс: у Франківську шукають архітекторів для реставрації двох сторічних пам'яток 3

“Таких будинків мало лишилося у Франківську, і їх ще нищать. Навпаки, їх треба зберігати. У центрі міста повинні зберегтися такі будови, тому потрібна реставрація. Але довго це все відбувається. Ніхто досі тут нічого не робить”,– каже іванофранківка Віра Яремко.

Заступник директора міського департаменту містобудування та архітектури Артур Прокіпчук каже, що власником будівель № 14 і № 16 на вулиці Мельничука є одна із будівельних компаній. Конкурс вирішили зробити міжнародним, аби обмінятися ідеями з колегами з-за кордону.

“Самі споруди не переформатуєш якось глобально, не добудуєш. Не можна втручатися кардинально у пам’ятки архітектури, щоб не було однобоко і в межах законодавства, і щоб на це можна було глянути під іншим кутом від інших людей. Щоб це не було лише бачення чи міста, чи замовника. Що більше думок, то воно краще”,– каже Артур Прокіпчук.

За його словами, участь у конкурсі є безоплатною. Заявки почнуть приймати з 8 листопада. Останній термін реєстрації – 1 березня.

Міжнародний конкурс: у Франківську шукають архітекторів для реставрації двох сторічних пам'яток 4

Довідково: Завданням конкурсу є створити проєктне рішення реставрації з пристосуванням пам’яток архітектури з прибудинковою територією, забезпечивши сучасне утилітарне використання, яке пасує типології будівель та міському контексту.

При цьому:

— зберегти автентику;

— підвищити рентабельність майнового комплексу;

— об’єднати майновий комплекс єдиною концепцією;

— інтегрувати територію в міський контекст.

До участі у конкурсі запрошуються фахівці-архітектори з усього світу. Для виконання конкурсного проєкту автор може сформувати творчий колектив, будучи його керівником або учасником. У складі авторського колективу обов’язково повинен бути архітектор, кваліфікаційний сертифікат якого додано при реєстрації. Студенти напрямку архітектура вищих навчальних закладів можуть брати участь у конкурсі у складі творчого колективу.

Календар такий:

8.11.2021 р. — оголошення конкурсу;

1.12.2021 р. — будуть надані вихідні дані, серед яких буде реставраційне завдання, звіти обстежень будівель, топозйомка, детальні тривимірні моделі, фото тощо;

1.03.2022 17:00 — останній термін реєстрації учасників;

14.03.2022 17:00 — останній термін подачі конкурсних проєктів у електронному вигляді;

18.03.2022 17:00 — останній термін подачі конкурсних проєктів у друкованому вигляді;

25.03.2022 — засідання журі, оголошення результатів конкурсу.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: