fbpx

Мобільний стоматкабінет та імпланти: науковці ІФНМУ нагороджені як винахідники і раціоналізатори

Суспільство 20:44, 19.09, 2023

У Франківську відбулась обласна конференція «Непереможні, бо винахідливі», на якій відзначили винахідників і раціоналізаторів іменними преміями. Серед нагороджених – науковці Івано-Франківського національного медуніверситету.

ІФНМУ на події представляли в.о. проректорки з наукової роботи, професорка Оксана Макарчук, відповідальний за патентно-ліцензійну діяльність в університеті, професор Ігор Чурпій, професори Микола Рожко, Іван Палійчук, Андрій Пантус, доктор філософії Богдан Пелехан.

Богдан Пелехан став лауреатом обласної премії імені Герасима Терсенова. Високу відзнаку він отримав за розробку «Обґрунтування вибору ортопедичної конструкції з опорою на імпланти у хворих з повною відсутністю зубів».

Відзнаку «Кращий винахідник-волонтер» отримав доцент ІФНМУ Василь Штурмак. Він розробив мобільний стоматологічний кабінет. Два перші зразки такого кабінету вже виготовлені і передані підрозділам Збройних сил України.

КУРС писав: З рентгеном: на передову волонтери з Франківська відправляють другий мобільний стоматкабінет

Професор Микола Рожко отримав подяку за розвиток науки та винахідництва в ІФНМУ.

Професор Андрій Пантус виступив із доповіддю на тему «Біоінженерний підхід у сучасній реконструктивній щелепно-лицевій хірургії».

Конференцію приурочили до 65-річчя заснування обласної організації Товариства винахідників та раціоналізаторів України та професійного свята — Дня раціоналізатора та винахідника.

Мобільний стоматкабінет та імпланти: науковці ІФНМУ нагороджені як винахідники і раціоналізатори 1

Читайте: Виїзний стоматкабінет з Франківська лікує прикарпатських тероборонівців на передовій

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: