fbpx

МОН готує для школярів окремий курс статевого виховання

Суспільство 13:55, 13.05, 2023

Міністерство освіти і науки планує впровадження окремого курсу статевого виховання у межах державного стандарту для профільного рівня загальної середньої освіти, який наразі перебуває у розробці.

Про це йдеться в листі МОН співавторці електронної петиції про запровадження обов’язкового статевого виховання в школах Ірині Тишко, передає Освіта.ua.

Зокрема, в Міністерстві освіти і науки повідомили, що в межах реалізації соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі нового державного стандарту передбачається впровадження окремого курсу статевого виховання, який враховуватиме досвід європейських країн із впровадження програм статевого виховання.

Окрім того, у МОН зазначають, що здійснюється робота з розроблення просвітницьких програм, курсів, інформаційних та методичних матеріалів як для дітей та молоді, так і для їхніх батьків, вчителів, інших дорослих, що долучаються до статевого виховання.

«В Україні статеве виховання інтегровано у систему загальної середньої освіти і здійснюється через зміст обов’язкових для вивчення предметів і систему виховної роботи. Для реалізації програм статевого виховання розробляються навчально-методичні матеріали, здійснюється підготовка педагогів в системі післядипломної педагогічної освіти», – зазначили у Міністерстві освіти і науки.

Ініціаторами петиції про впровадження обов’язкового статевого виховання в українській освіті є громадський альянс «Політична дія жінок» (голова – Ірина Тишко). Петиція закликає запровадити обовʼязковий курс статевого виховання, базований на культурі згоди, у початковій та середній школах, а також у вищих і професійно-технічних закладах освіти. Петиція набрала необхідну кількість голосів – 25 тисяч – за місяць після її подання.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: