fbpx

МОН увело для вчителів "гнучкий графік" та наказало оцінювати дистанційне навчання

Суспільство 17:15, 25.03, 2020

Керівники обласних та міських департаментів освіти, а також директори закладів загальної середньої освіти отримали листи з Міністерства освіти щодо організації навчального процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину.

Йдеться про відповідний наказ № 1/9-173 від 23 березня 2020 року.

Щодо режиму роботи

Директори шкіл мають видати накази, якими встановити режим роботи працівників (як педагогічних, так і непедагогічних) із запровадженням гнучкого графіка їхньої роботи, а також визначити особливості провадження освітнього процесу.

При цьому в умовах карантину вчителі працюють з учнями, що перебувають удома, шляхом використання технологій дистанційного навчання. Тобто адміністрація закладу освіти може і має організувати, координувати та здійснювати контроль за виконанням вчителями освітніх програм.

Наприклад, можна організувати спільноту в соціальних мережах, мобільних додатках. Матеріали можна надсилати електронною поштою, розміщувати на вебсайті закладу загальної середньої освіти, зокрема відеоуроки або гіперпосилання на них.

Також найближчим часом МОН планує визначити особливості проведення ДПА та ЗНО у 2020 році у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні.

Щодо структури навчального року

Частиною третьою статті 10 Закону встановлено, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти завершується не пізніше 1 липня. Якщо у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року може бути продовжена.

У такому разі освітній процес включатиме аналіз виконання навчальних програм, з урахуванням фактично проведених навчальних занять (у тому числі дистанційно) та результатів навчання учнів, здобутих під час карантину.

Щодо «фіксації» освітнього процесу та ведення класних журналів під час карантину

Розклад занять та робочий час вчителя в дистанційному режимі рекомендують максимально наблизити до розкладів навчальних занять та поточного режиму роботи.

Рекомендують також завершення заповнення шкільної документації, зокрема класних журналів у друкованому вигляді, відтермінувати до нормалізації епідеміологічної ситуації.

Враховуючи те, що забезпечити виставлення оцінок та фіксації тем у журналі на паперових носіях за безпосередньої присутності учнів в режимі карантину не є можливим, виставлення оцінок та зазначення тем слід здійснювати відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби.

Під час освітнього процесу із використання технологій дистанційного навчання може здійснюватися оцінювання результатів навчання здобувачів освіти, що наразі фіксуватимуться вчителем (у зручний для нього спосіб), а у подальшому будуть занесені до відповідних сторінок класного журналу. Якщо технічні можливості не дозволяють провести оцінювання навчальних досягнень учнів дистанційно, рекомендовано відтермінувати його проведення до завершення епідеміологічної ситуації.

Навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників, йдеться в наказі.

Вчора міністр освіти Єгор Стадний повідомив на своїй сторінці у фейсбуці, що ЗНО у 2020 році обов’язково буде проведено.

Міносвіти та Український центр оцінювання якості освіти відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО за різних варіантів розгортання подій.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: