fbpx

Мотоблок чи культиватор?

Суспільство 10:39, 31.07, 2020

Що придбати: культиватор чи мотоблок? Який пристрій буде найкращим помічником у господарстві? Далі в статті проведемо порівняльну характеристику для того, щоб розібратися в особливостях кожної машини. 

КОНСТРУКЦІЯ

На перший погляд, культиватор і мотоблок мають однотипну конструкцію. Розглянуті агрегати можуть мати схожі параметри ваги і розміру. Але їхні функціональні можливості і основні принципи роботи істотно відрізняються:

  • Культиватор рухається за допомогою фрези, яка обертається та виконує розпушування верхнього ґрунтового шару. Деякі види пристроїв допомагають полоти між рядків, підгортати та викопувати коренеплоди. 

  • Мотоблок — пристрій самохідний, має власний привід і двигун внутрішнього згоряння. Рухається як вперед, так і назад. Залежно від використовуваного обладнання, мотоблок допоможе покосити траву, обробити земельну ділянку, зібрати урожай коренеплодів і очистити дорогу від снігу.

Мотоблок чи культиватор? 1

Можна зробити висновок, що мотоблок — більш складна, ніж культиватор, техніка, яка є самостійним транспортним засобом.

ПРОДУКТИВНІСТЬ 

Якщо врахувати продуктивну сторону пристроїв, то, без сумніву, лідером буде мотоблок. Він істотно кращий за культиватори за такими параметрами:

  • потужність;

  • площа оброблюваної ділянки;

  • швидкість руху;

  • глибина і ширина культивації.

Мотоблок може з легкістю впоратися з невеликими господарськими угіддями. 

НАВІСНЕ ОБЛАДНАННЯ

Не кожен культиватор пристосований для використання додаткових насадок. Деякі ж моделі припускають можливість виконання таких робіт, як підгортання, прополка, викопування або боронування. 

Мотоблок є багатофункціональним пристроєм для приєднання додаткового устаткування. Він відмінно сумісний з сівалками, поливалками, роторними косарками, щітками, валами аератора, а також причепами.

ЕКОНОМІЧНІСТЬ

Мотоблок є більш складною і функціональної технікою, а його ремонт та обслуговування буде більш дорогим. Більшість культиваторів невибагливі в експлуатації, а також не вимагають складного і витратного ремонту. Але для повноцінної роботи з навісним обладнанням їм необхідно збільшення тиску на ґрунт, що можна забезпечити завдяки ґрунтозацепам.

Мотоблок, як порівняти з культиватором, вимагає більшої кількості пального на обробку одиниці площі. У разі несправності його ремонт буде більш важким.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: