fbpx

"Ми йдемо до того, що будемо вимикати світло усім", – Обленерго

Суспільство 15:21, 09.12, 2022

У Прикарпаттяобленерго знайшли спосіб, як застосувати віялові відключення до тих споживачів, що отримують електроенергію з ліній критичної інфраструктури. Про це розповів технічний директор Прикарпаттяобленерго Олег Сеник у програмі #Йоd на КУРСі.

“Якщо зможемо долучити до вимкнень більшу частину споживачів, то загалом для всіх графіки стануть легшими. Якщо ми знайдемо ще якусь можливість вимкнень більшої кількості споживачів, то ми інших будемо вимикати на менший термін. У будь-якому разі ми будемо залучати до вимкнень і тих споживачів, які досі не залучались”, – наголосив Сеник.

За його словами, така практика вже застосовується в Києві. Оскільки будинки, які живляться від ліній критичної інфраструктури, потрібно вимикати-вмикати вручну, а для цього потрібно залучити десятки людей, то у столиці до вимкнення електроенергії в таких будинках залучають управляючі компанії.

“На рівні міста, на рівні обласної адміністрації ми запропонували такий самий підхід, щоби вимикати будинки управителями самостійно”, – пояснив Олег Сеник.

Енергетик розповів, що список об’єктів, які відносяться до критичної інфраструктури, надає Івано-Франківська обласна військова адміністрація.

“Там є об’єкти забезпечення населених пунктів, і туди входять лікарні, насосні станції водоканалів, більшість великих котелень, військові об’єкти. Ми такий перелік отримали від обласної військової адміністрації, і там світло є”, – розповів Сеник.

Нагадаємо, в Обленерго просять прикарпатців повідомляти лише про аварійні ситуації та не дзвонити щодо графіків вимкнень.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: