fbpx

Мити руки до і після: як COVID-19 змінив секс

Суспільство 21:09, 16.04, 2020

Поки ми на карантині з приводу COVID-19, мусимо більш відповідально ставитися до своїх сексуальних зв’язків та турбуватися не лише про свою безпеку, а й про безпеку партнера чи партнерки.

У рубриці #НезручніПитання команда ексміністерки охорони здоров’я Уляни Супрун зібрала все, що наразі відомо про заняття сексом під час пандемії COVID-19.

Загалом секс знижує тривожність та допомагає боротися зі стресом, з яким ми всі зараз можемо стикатися через вимушену ізоляцію. Заняття сексом супроводжує викид гормонів, зокрема окситоцину, що добре впливає на нашу імунну систему. Наприклад, окситоцин активує ланку вродженого імунітету, клітин “природних кілерів”. Вони вбивають уражені вірусами клітини та не дають виникати рецидивам деяких хвороб.

Також статевий акт можна прирівняти до фізичних вправ, що має позитивний ефект на серцево-судинну систему.

Це нормально, якщо через стрес у вас немає бажання займатися сексом. В одному невеликому дослідженні, що провели у Веньчуані (Китай), виявили, що до землетрусу 2008 року 67% жінок мали регулярний секс, а після землетрусу показник впав до 4%. За місяць число зросло до 24%, але все одно не піднялося до попереднього рівня. Це демонструє те, як ми можемо реагувати на стрес та небезпеку.

Як інші респіраторні віруси, вірус SARS-CoV-2 не поширюється статевим шляхом. Жодних доказів такої ймовірності поки немає.

Основний шлях поширення — через тісний контакт з хворою на COVID-19 людиною. Невеликі краплі рідин з носа чи рота поширюються під час того, як хвора людина кашляє, чхає, розмовляє або видихає повітря. Тому близький тілесний контакт, поцілунки та навіть швидке дихання, які супроводжують секс, можуть бути способом передачі вірусу від одного партнера до іншого.

Також вірус можна підхопити з поверхонь, яких торкалася інфікована людина. А потім через брудні руки перенести до свого обличчя, носа чи рота і таким чином інфікуватися також.

Вірус виявляли в фекальних масах хворих на COVID-19 людей, але поки що не знаходили в спермі або вагінальних виділеннях. 

Досі недостатньо інформації, щоби стверджувати про цілковиту безпеку або небезпеку самого статевого акту зараз. Зібрали для вас кілька порад, яких варто дотримуватися у цей період під час заняття сексом.

◾ Займайтеся сексом із близькими людьми.

Ваш найбезпечніший сексуальний партнер — ви самі. Мастурбація не поширює вірус, особливо якщо ви миєте руки та будь-які секс-іграшки милом щонайменше 30 секунд до і після сексу.

За рівнем безпеки після вас йтиме ваш постійний партнер або партнерка, з ким ви живете. Якщо ви вдвох дотримуєтеся карантину, не маєте тісних контактів з іншими людьми, а до того ж живете разом, то в плані інтенсивності тілесних контактів секс нічим не відрізнятиметься від спільного перегляду фільму в обіймах.

Уникайте сексуальних контактів з тими, з ким ви не перебуваєте на карантині, навіть якщо це ваш постійний сексуальний партнер. Пам’ятайте про те, що ви можете бути впевнені лише у тому, чи дотримуєтеся ви самі всіх правил карантину. Простежити за партнером або партнеркою, з якими ви не живете під одним дахом, складно.

Якщо у вас кілька сексуальних партнерів, обмежте зустрічі з ними. Спробуйте замінити реальний секс на віртуальний. Не починайте нові сексуальні стосунки у цей період.

◾ Зважайте на основні способи поширення вірусу.

Найперше, як може передаватися SARS-CoV-2, це під час поцілунків. Якщо людина не входить до вашого кола тісних контактів, тобто не живе з вами, обмежте поцілунки.

Мережею ширяться дописи про безпечні під час пандемії COVID-19 пози для сексу. Звісно, це жартівлива форма подачі серйозної інформації. За основу там взяте правило соціальної дистанції в 1-1,5 метри (від вашого обличчя до обличчя вашого партнера чи партнерки).

Якщо ви практикуєте анальний секс або римінг, пам’ятайте про те, що вірус SARS-CoV-2 може міститися в фекальних масах. Так само пам’ятайте, що під час орального сексу ймовірне поширення вірусу через слину. Для цього використовуйте презервативи або латексні серветки, тут важливий бар’єрний захист.

Мити руки до і після сексу не менш важливо, аніж щоразу після повернення з вулиці. Так само важливо дезінфікувати всі секс-іграшки, які ви використовуєте. Переконайтеся, що ними користуєтеся лише ви.

◾ Відмовтеся від сексу, якщо ви або ваш партнер чи партнерка погано почуваються.

Якщо у вас або вашого партнера з’явилися симптоми COVID-19, уникайте сексу та поцілунків, зокрема. Пам’ятайте, що висока температура (вища за 38,5 градусів), кашель та ускладнене дихання — привід до госпіталізації.

Також якщо ви знаєте, що ваш партнер або партнерка контактували з хворими на COVID-19 людьми, утримайтеся від сексу на деякий час, щоби зменшити ризик вашого інфікування.

◾ Користуйтеся засобами контрацепції.

Крім ризику інфікуватися вірусом SARS-CoV-2 (якщо не дотримуватися заходів запобігання), не варто забувати про інфекції, що передаються статевим шляхом.

Для запобігання інфікуванню цими інфекціями потрібно користуватися засобами контрацепції. Презерватив — засіб контрацепції бар’єрного типу. Це єдиний спосіб запобігти інфекціям, що передаються статевим шляхом, та вагітності водночас. Його ефективність дуже висока, але лише у випадку правильного використання. 

Про засоби контрацепції докладно писали тут

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: