fbpx

На Бурштинській ТЕС запрацював підводний дрон

Суспільство 19:19, 25.11, 2021

На ДТЕК Бурштинська ТЕС почали обстежувати гідротехнічні споруди за допомогою підводного дрона. Новітній підводний дрон Chasing M2 використовується для більш швидких і точних вимірів. За його допомогою уже провели діагностику Берегової насосної станції та гідротехнічних затворів.

Дроном Chasing M2 керували пілоти внутрішнього ремонтного підрядника «Інтеренергосервіс». Обстежили дно ковша глибинного водозабору на Береговій насосній станції Бурштинської ТЕС, гідротехнічні затвори дамби Бурштинського водосховища та енергоблоків.

«Для проведення подібного обстеження необхідно залучати професійних водолазів. А це значні фінансові та часові витрати. Тому використання дрона – чудовий альтернативний спосіб, який допомагає як обстежити дно, так і отримати точні виміри глибини й інформацію про стан гідроспоруд. Пілоти Інтеренергосервісу уже показали нам, на що здатні їхні літальні апарати, які обслідують станційне обладнання згори. Тепер черга за підводними обстеженнями, за результатами яких ми зможемо виявляти, чи є дефекти, а також планувати очисні та ремонтні роботи на обладнанні гідроспоруд», – коментує Валерій Хом’яков, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Завдяки тому, що підводний дрон оснащений професійною відеокамерою, потужним світлом та лазерним вимірювальним обладнанням, енергетикам вдалося отримати якісну картинку дна й визначити обсяги та локації донних відкладень. Оскільки вода прямо подається з водосховища, то з часом дно замулюється піском, сміттям, рештками рослин й риб. А отже, необхідно час від часу проводити очисні процедури.

«Використання підводних дронів робить нашу роботу більш ефективною, бо є місця, куди людина фізично не може дістати. Для прикладу – труби діаметром 50-70 см, які можна оглянути зсередини. Дронами це робити набагато швидше та безпечніше, ще й без прив’язки до пори року», – розповідає Андрій Друзь, головний фахівець виробничо-технічного відділу Інтеренергосервіс.

Обстеження за допомогою дрона допомагає швидко виявляти недоліки й отримувати чіткіші виміри, ніж за традиційних оглядів водолазами. Людський фактор мінімальний, виконання роботи оперативніше та безпечніше, а отже по-справжньому ефективне.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: