fbpx

На Дністрі до 24 червня продовжили нерестову заборону на вилов риби

Суспільство 09:09, 12.06, 2023

На ріці Дністер у межах Івано-Франківської області до 24 червня включно продовжили термін заборони на добування (вилов) риби.

Про це повідомив Івано-Франківський рибоохоронний патруль.

За науково-біологічним обґрунтуванням Інституту рибного господарства НААН України, головним чинником, який визначає часові характеристики підготовки та проходження нересту, є температура води. Це визначається погодними умовами у весняний період. Погодні умови та гідрологічний режим у квітні-травні цього року мали специфіку – температура води відрізнялася від середньобагаторічних. Вода була холоднішою, ніж зазвичай.

В результаті було встановлено, що станом на кінець травня спостерігалася затримка нересту середньонерестуючих видів риб. Затримка оцінена в 10-15 діб.

Для Дністровського водосховища та річки Дністер, де сформований унікальний іхтіокомплекс, який включає стабільні популяції пізньонерестуючих видів, що потребують особливої охорони, продовжили терміни нерестової заборони.

Заборону продовжили до максимальних термінів, які визначені нормативними документами, тобто на 15 діб.

Івано-Франківський рибоохоронний патруль нагадав, що в нерестовий період любительське та спортивне рибальство дозволяється з берега за межами нерестовищ з використанням гачкових знарядь (добування) вилову з кількістю гачків не більше як два на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.

Відтак до 24 червня продовжили дію наданого рибалкам-любителям права обмеженого вилову риб на визначених ділянках ріки Дністер. Перелік ділянок – тут.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: