fbpx

На Донеччині звели унікальну церкву в гуцульському стилі

Суспільство 17:51, 19.12, 2019

Традиційний гуцульський храм — у самому серці Донеччини. Зусиллями волонтерів та меценатів у селищі Карлівка Мар’їнського району звели унікальну дерев’яну церкву. Будували її за старовинною технологією, без єдиного цвяха.

Ініціював будівництво храму лікар-стоматолог Мирон Огрин. Він та його колеги з громадського об’єднання волонтерів-стоматологів України “ТриЗуб Дентал” з’явилися на передовій на початку війни. Завдяки їхнім зусиллям у Карлівці побудували клініку та мобільний стоматологічний кабінет, де обслуговують військовослужбовців, залучених до ООС.

Нещодавно поруч зі стоматологічним центром вирішили збудувати і духовний осередок.

“Я активний хірург. Приїжджаю сюди що два місяці протягом чотирьох років. Завжди бачу військових, які сидять біля нашого будиночка і чекають 12-16 годин на операцію і їм нема куди подітися. Тому мені прийшла ідея збудувати місце, де вони можуть почекати. Велика “почекальня”, яку я створив у формі церкви”, – розповідає Мирон Огрин.

Ідея щодо створення церкви швидко розійшлася всією Україною. Лікарі допомагали новому проєкту як фінансово, так і інформаційно. Долучали знайомих, шукали талановитих українських і закордонних митців для втілення задуму.

“Тут будуть виступати капелани різних конфесій. Тут буде молитись кожен, хто хоче і має в цьому потребу, зможе сюди заходити. Тут буде місце затишку і спокою. Тут будуть читатися лекції з медицини”, – каже військовий капелан Олександр Агатов.

Для оригінального авторського іконостаса художник Тарас Зелінський використав власну технологію розпису на склі і створив самобутні лики святих у гуцульському етностилі.

Релігійні сюжети також вирізьблені на вхідних дверях. Навіть тріщини у деревині, з якої виконаний зруб церкви та оздоблення іконостаса, – це не помилка заготівельника сировини, а дизайнерська знахідка, пояснюють куратори проєкту.

За словами Мирона Огрина, кожен брус коштував 3 тисячі гривень. Його міг викупити будь-хто і таким чином стати частиною проєкту. Деякі з них вже стали іменними, та на них розміщені таблички.

Офіційне відкриття храму має відбутися до Великодня, але двері храму вже відкриті для усіх охочих.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: