fbpx

На Франківщині правники безоплатно консультують людей під час карантину

Суспільство 11:56, 25.03, 2020

Безоплатну вторинну правову допомогу прикарпатці можуть отримати і в період карантинних обмежень.

“Біля приміщень кожного центру і бюро правової допомоги виставлені скриньки для звернень громадян. Жителі можуть залишати у них свої звернення. Їх розглянуть у визначені законом терміни”, – сказав в ефірі Суспільне Карпати директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Михайло Євчук.

За його словами, з початку запровадження карантинних заходів надійшли звернення від 184 прикарпатців. Людей цікавили питання призначення пільгової пенсії за віком, перерахунок житлової субсидії, надання статусу особи з інвалідністю. Були також питання про збереження заробітної плати, погашення кредиторської заборгованості, порядок перенесення судових засідань під час карантину.

“Зараз до нас часто звертаються з питаннями про те, чи можуть під час карантину відправляти у відрядження, – розповіла у прямому ефірі менеджерка з якості надання правової допомоги та підвищення кваліфікації, адвокатка Мирослава Аннюк. – Нашим законодавством передбачено, що тільки вагітних і жінок, які мають дітей до трьох років, не відправляють у відрядження. Всі інші такого права не мають. Якщо роботодавець наполягає і відправляє працівника на час карантину у відрядження, то задля того, щоб потім не було прогулу, треба написати заяву керівнику і викласти аргументи, чому відрядження неможливе”.

Вагомим аргументом, говорить Мирослава Аннюк, може бути те, що відповідно до закону України про охорону праці керівник зобов’язаний організувати безпечні умови праці. А нині, як ніколи, каже адвокатка, безпечно може почуватися людина здорова, яка дотримується карантинних заходів і не виїжджає за межі місцевості, де проживає.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: