fbpx

На Франківщині псевдоволонтер обдурив військових та привласнив орієнтовно 2 млн грн

Суспільство 21:21, 29.08, 2022

Псевдоволонтер із Калуша Віталій Хемич отримав від прикарпатських військових 140 тис. грн на купівлю дрона. Однак чоловік обдурив бійців, не придбав техніки й не повернув їм грошей. Загалом Віталій Хемич виманив у людей орієнтовно 2 млн грн.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив військовослужбовець Дмитро Грищенко.

За його словами, з Віталієм Хемичем військові зв’язалися через спільних знайомих у соціальних мережах. Чоловік обіцяв прибрати дрон та автомобіль для військових за цінами, нижчими від ринкових. Але після кількох тижнів очікування захисники не отримали обіцяної техніки.

“Він обіцяв, що ось-ось все скине. Минуло десять днів, ми вийшли на бойове завдання. Нас не було вісім днів, ми відстоювали наші землі, нашу Україну. Коли повернулися, то зв’язалися з Віталієм. Він сказав, що ось-ось буде виїжджати, що все добре. Минуло ще шість днів, ми знову вийшли на бойове завдання, повернулися. Він знову почав нам розповідати, що все буде ось-ось, завтра. Ми вже зрозуміли, що нас “кидають”, — розповів Дмитро Грищенко.

Обдурив Віталій Хемич не тільки Дмитра та його побратимів. Військовослужбовець Євген перерахував псевдоволонтеру 20 тис. грн. За ці гроші той мав придбати безпілотник.

“Через таких “волонтерів” люди перестануть донатити, допомагати й довіряти тим, хто нам дійсно допомагає. Тил — це наші ноги, очі, руки. Нема тилу, то не буде перемоги. Прикро те, що ми захищаємо наші кордони, нашу державу, наших людей, рідних та близьких від одного ворога, а ворог є й серед нас”, — сказав Євген.

Віталій Хемич — син підприємця та ексдепутата Калуської міської ради Ігоря Хемича. Кореспондентці Суспільного Ігор Хемич сказав, що про псевдоволонтерство не знав ані він, ані сім’я. Сам Віталій Хемич опублікував відеозвернення у Facebook, в якому зізнався, що є залежним від азартних ігор. Також чоловік попросив вибачення у тих, в кого виманив гроші.

“Я — ігроман. Ця хвороба у мене вже приблизно шість років. Мене витягували батьки, брат, але вони в цьому не винні. Я проситиму про допомогу в них, щоб повернути кожному гроші. Будь ласка, пробачте”, — йдеться у зверненні Віталія Хемича.

Старший брат псевдоволонтера Олег Хемич каже, що не знає, де зараз перебуває Віталій. За його словами, востаннє вони спілкувалися кілька днів тому, щоб встановити кількість військових та волонтерів, яких обдурив Віталій. Олег Хемич повідомив, що усі борги брата уже почав сплачувати.

“Це не допомога братові. Просто в нашій країні така ситуація. Це гроші людей, які зібрали у певний період, й вони просто потрапили не в ті руки. До мене звернулися понад 20 людей. Є різні суми — від 20 тис. грн до 140 тис. грн. Десь 70% я виплатив. Намагаюся максимально швидко повернути гроші, тому що це потрібно хлопцям”, — говорить Олег Хемич.

Зв’язатися з Віталієм Хемичем кореспондентам Суспільного не вдалося. Військовослужбовець Дмитро Грищенко розповів, що Віталій зв’язувався з ним після того, як інформацію про обман псевдоволонтера почали поширювати у соціальних мережах.

“Мені сам Віталій почав писати, просити вибачення, казав, що він має залежність, і тому подібне. Я йому сказав, що ми обов’язково до нього завітаємо і подякуємо за те, що через нього в нас на фронті є загиблі й поранені. І ці хлопці вже ніколи не дізнаються, чому ми їх не витягли й не врятували, — говорить Дмитро Грищенко. — Ми написали заяву в СБУ та в поліцію. Нам повідомили, що вже розпочали справу щодо Віталія. Його брата Олега ми попередили, що заяву не заберемо, адже людина має нести відповідальність за те, що накоїла. Зібрати з військових 2 млн грн… Я думаю, що він має нести за це кару”.

В управлінні Нацполіції в області пообіцяли прокоментувати ситуацію згодом.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: