fbpx

На Франківщині тестують пілотний проєкт з розподілу коштів на дороги спільно з ОДА та ОТГ

Суспільство 11:05, 27.03, 2020
НА ФОТО: Нова дорога від компанії ПБС: рівна, але без розмітки і тротуарів.

За результатами співпраці з обласною державною адміністрацією наприкінці минулого року Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття запропонувала концепцію справедливого розподілу коштів з Дорожнього фонду на ремонт доріг, які проходять територією об’єднаних громад.

Ініціатива передбачала розподіл видатків пропорційно – за протяжністю усіх доріг ОТГ. Таку ідею підтримали у Кабінеті міністрів України, а Івано-Франківська область стала пілотною з напрацювання цієї концепції. Напередодні т. в. о. голови облдержадміністрації Віталій Федорів підписав розпорядження ОДА про розподіл цих коштів, передає пресслужба облдержадаміністрації.

«Цього року на ремонт доріг ОТГ Прикарпаття коштів виділено набагато більше, ніж торік. Важливо, що фінансовий ресурс передбачений і для новоутворених територіальних громад, вибори в яких відбулися наприкінці минулого року. Якщо говорити про Печеніжинську ОТГ, то громаді виділили понад шість мільйонів гривень. Порівнюючи з 2019 роком, сума збільшилася вдвічі. Безумовно, це свого роду успіх для наших громад, але вважаю, що нам не слід на цьому зупинятись», — сказав голова Печеніжинської громади Ігор Довірак.

Попри це, Ігор Довірак наголосив: «Напрацьовуючи концепцію, у нас була позиція одностайна: територіальні громади повинні бути розпорядниками коштів, які виділяє держава на будівництво та ремонт доріг. Однак поки це законодавчо неможливо, оскільки ОТГ не є власниками доріг обласного і районного значення, які проходять їхніми територіями. Тому вирішено у цьому році як експеримент зупинитися на справедливому розподілі коштів на дороги, що проходять територією ОТГ. Наша область є єдиною в Україні, де обласна державна адміністрація здійснює розподіл коштів на дороги спільно з об’єднаними територіальними громадами», — підкреслив Ігор Довірак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: