fbpx

На Франківщині вартість харчування для школярів коливається від 7 до 38 гривень

Суспільство 15:46, 03.02, 2020

Сьогодні на щотижневій онлайн-нараді з керівниками структурних підрозділів Івано-Франківської облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади проаналізували питання організації якісного харчування учнів у загальноосвітніх школах області.

Про проведену роботу доповідали посадовці департаменту освіти, науки і молодіжної політики облдержадміністрації та головного управління Держпродспоживслужби в області, інформує пресслужба Івано-Франківської ОДА.

Зазначалося, що на Прикарпатті стовідсотково забезпечені безкоштовним харчуванням за кошти місцевих бюджетів діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах; учні із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Також у всіх районах надається безкоштовне харчування дітям, батьки яких є або були учасниками АТО (ООС), учні, яким надано статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, діти із багатодітних сімей та з інвалідністю.

Загалом, безкоштовним харчуванням охоплено 17% від загальної кількості учнів області. Однак органам влади на місцях необхідно звернути увагу на вартість харчування, яке сьогодні коливається  від 7 до 38 гривень.

Особливої уваги заслуговують харчоблоки, преважна більшість яких потребує технічного оновлення. Керівник департаменту освіти Віктор Кімакович поінформував, що в область надійшла субвенція у розмірі близько 15 млн грн для придбання обладнання, тому органам місцевого самоврядування необхідно передбачити у своїх бюджетах 10% співфінансування на такі потреби.  

Заступник голови ОДА Віталій Федорів наголосив, що потрібно змінювати підходи до організації повноцінного і якісного харчування дітей, тому директори навчальних закладів повинні бути менеджерами, адже тільки у 78 закладах загальної середньої освіти організовано харчування за оновленим меню (3 і більше страв).

«Необхідно організувати відвідини навчальних закладів, у яких налагоджена робота згідно з новими стандартами. Зокрема, вивчити досвід 23-ї школи-ліцею Івано-Франківська. Питання харчування – надважливе, адже це безпека дітей. Тому закликаю всіх, зокрема і батьків, приділяти особливу увагу кращій організації харчування», – підсумував Віталій Федорів.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: