fbpx

На Короля Данила завершують реставрацію старовинної огорожі

Культура 17:56, 06.06, 2021

Реставраційний ремонт декорованої огорожі палісадника на Короля Данила, 1 просувається до завершення. Уже змонтовано всі відтворені фрагменти, на черзі – пофарбування.

Про це повідомляє департамент містобудування та архітектури.

Як писав КУРС, за адресою вулиця Короля Данила, 1 в Івано-Франківську реставрують муровану огорожу будинку. Про хід робіт звітує головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури Володимир Ідак.

Володимир Ідак інспектує реставрацію огорожі

«Зараз завершено монтаж усіх основних елементів фрагменту огорожі, на який укладено угоду між Департаментом містобудування та архітектури і виконавцем робіт. Наразі триває підготовка до опоряджувальних робіт і пофарбування», – каже Володимир Ідак.

огорожа на Короля Данила - реставрація

На цій частині огорожі ремонт проводиться за кошти міського бюджету і обійдеться в майже 150 тисяч гривень. Ці роботи надихнули сусідніх власників на виконання аналогічних ремонтно-реставраційних робіт на своїх фрагментах огорожі, що прилягають до їхніх приміщень.

У Франківську реставрують старовинну огорожу

«Йде мова вже про сторону будинку на вулиці Мазепи, 36, де власник приміщення компанія «Moris Group» зголосилась продовжити роботи на своїй частині – власним коштом. Тут також завершено монтаж відтворених елементів і готуються до опоряджувальних робіт, – розповідає Володимир Ідак. – І власник цокольного приміщення, яке прилягає до Короля Данила, 1, приступає до відтворення свого фрагменту. Оскільки у нього всі муровані балясини втрачені і були замінені свого часу на ковані елементи, що тягне за собою великий обсяг робіт з їх відтворення, – наразі вирішується питання про співфінансування цих робіт коштом власника і частково коштом бюджету. Станом на зараз на цій ділянці вже ведуться підготовчі роботи, демонтовано ковані елементи».

рестраційний ремонт палісадника на Короля Данила

Архітектор підсумовує, що в результаті отримаємо завершений комплекс мурованої, багатодекорованої огорожі палісадника будинків на вулиці Мазепи, 36 і Короля Данила, 1.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: