fbpx

На міжнародному форумі у Франківську розповіли, як відшкодувати витрати на модернізацію будинків

Суспільство 20:47, 15.11, 2019

Про перспективи і можливості енергозбереження говорили сьогодні в Івано-Франківську на V Міжнародному інвестиційно-економічному форумі «Партнерство і перспектива». Цього року тема заходу – «Енергоефективна громада».

Під час вітального слова міський голова Руслан Марцінків поділився здобутками Івано-Франківська в цьому напрямі. Зосередився на комплексному утепленні закладів освіти спільно з НЕФКО, модернізації котелень, яку впроваджують за підтримки ЄБРР, заміні мереж зовнішнього освітлення (2,5 тисячі нових світильників), біогазовій установці на полігоні ТПВ, залученню «теплих кредитів», передає пресслужба мера.

«Щороку вибираємо тему форуму, цього разу сфокусувались саме на енергозбереженні. Приємно, що в Івано-Франківську реалізуємо багато програм. Чимало заходів запланували і на наступний рік. Чекаємо на великий проєкт від німців щодо утеплення житлових будинків, готуємось брати участь. Активно співпрацюємо з міжнародними донорами, а також вивчаємо іноземний досвід. Саме тому на цей форум запросили наші міста-партнери та компанії, що надають послуги в галузі енергоефективності, аби розширити можливості співпраці», – зазначив Руслан Марцінків.

Під час форуму Івано-Франківськ підписав меморандум про співпрацю з Фондом енергоефективності. Фінансовий директор фонду В’ячеслав Коваль розповів, що почали приймати заявки з вересня цього року.

«Ми молода установа, але вже отримали перші заявки від ОСББ і пішло перше відшкодування. Разом з нашими партнерами намагаємось донести сутність програми, те, що фонд і донори готові відшкодовувати витрати на заходи з енергоефективності і що це працює. Тому беремо участь у форумі, це сприяє розширенню знань про нашу програму», – зауважив він.

Норми відшкодування, що пропонує фонд: 70% – на заходи підготовки і реалізації, 40-50% – на будівельно-монтажні роботи. Для перших 300 заявок компенсація збільшується на 20 відсоткових пунктів.

Віджис Юріс, представник компанії (м. Єлгава, Литва), що впроваджує заходи з енергозбереження, приїхав до Франківська поділитись власним досвідом, як можна модернізувати комплексно житлові будинки. Каже, що свого часу починали серйозну роботу з того, що взялись переймати практику німецьких колег. Тоді енергозбереження почало давати реальні результати.

Особливо актуальним нинішній форум став для представників ОСББ. Для них організували окремі робочі групи та секції, де ті могли отримати важливу для себе інформацію.

На міжнародному форумі у Франківську розповіли, як відшкодувати витрати на модернізацію будинків 1
На міжнародному форумі у Франківську розповіли, як відшкодувати витрати на модернізацію будинків 2
На міжнародному форумі у Франківську розповіли, як відшкодувати витрати на модернізацію будинків 3
На міжнародному форумі у Франківську розповіли, як відшкодувати витрати на модернізацію будинків 4

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: