fbpx

На Прикарпатті готуються до можливого погіршення погоди

Суспільство 16:31, 30.01, 2020

Сьогодні в облдержадміністрації перший заступник голови ОДА Марія Савка провела засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Йшлося про прогнози синоптиків щодо погіршення погодних умов на Прикарпатті та готовність усіх служб життєзабезпечення до можливої негоди, інформує пресслужба Івано-Франківської ОДА.

У ході засідання обговорили питання про утримання власниками (балансоутримувачами) водопровідних мереж у справному і доступному для використання стані пожежних гідрантів; створення в сільській місцевості пожежно-рятувальних підрозділів (пожежних частин) добровільної пожежної охорони; стан готовності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до пропуску повені та паводків у 2020 році; заходи щодо попередження харчових отруєнь у закладах громадського харчування.

Погодні умови сприяють виникненню пожеж. Упродовж останніх років на Івано-Франківщині їх кількість зростає. Найбільше займань трапляється в житловому секторі, зазвичай це спалювання сухої трави. За статистикою, втричі рідше фіксують пожежі у населених пунктах, де розташовані пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС. Тому актуальним є питання організації гасіння вогню у сільській місцевості, де час прибуття першого підрозділу перевищує максимально допустимі 20 хвилин. Одним із шляхів вирішення проблеми є утворення в сільській місцевості підрозділів добровільної пожежної охорони. Наразі на території області створено та функціонують 1344 підрозділи ДПО, із них 389 утворені за рішенням органу місцевого самоврядування. Від початку року підрозділи пожежної охорони брали участь у ліквідації 142 пожеж.

Украй важливим є утримання у справному стані пожежних гідрантів, інших систем протипожежного водопостачання – пожежних водойм, водонапірних веж та пірсів, пристосованих для забору води пожежними автомобілями. Їх несправність ускладнює роботу пожежно-рятувальних підрозділів при ліквідації пожеж, наслідків аварій та стихійних лих. Адже виникає необхідність підвезення води, що, в свою чергу, може привести до збільшення часу роботи підрозділів, а відповідно – матеріальних збитків і можливої загибелі людей на них. Відтак у районах та ОТГ області, де є несправності, доручено виправити ситуацію та утримувати у справному стані джерела системи протипожежного водопостачання.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: