fbpx

На Прикарпатті колишня росіянка стала особою без громадянства

Суспільство 15:33, 15.06, 2021

Заступниця керівника відділу у справах іноземців, осіб без громадянства та запобігання нелегальній міграції УДМС в Івано-Франківській області Галина Савчук вручила колишній громадянці Російської Федерації Галині Гаріджук довідку про звернення за визнанням її особою без громадянства. Це означає, що пані Галина, яка є етнічною українкою, надалі проживатиме в Україні на законних підставах і водночас отримала можливість у перспективі звернутися до міграційної служби з клопотанням про набуття громадянства України.

Свого часу жінка подала заяву до міграційної служби щодо оформлення документів на імміграцію в Україну, була документована посвідкою на постійне проживання в Україні і зобов’язалася вийти з громадянства Росії. Утім, дипломатичне представництво сусідньої країни досить кволо розглядало поданий жінкою пакет документів, передбачений для виходу з російського громадянства. Довідку про вихід з громадянства РФ пані Галина отримала вже після того, як втратила підстави для легального перебування на території України, інформує пресслужба УДМС в Івано-Франківській області.

Галина Гаріджук, яка сьогодні мешкає у Городенківському районі, стала першою, хто звернувся до міграційної служби області з заявою про визнання її особою без громадянства. У березні цього року Уряд прийняв постанову «Про деякі питання визнання особою без громадянства», якою затверджено Порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства, а також зразків супутніх документів.

З прийняттям цього рішення фактично розпочався процес документування в Україні осіб без громадянства, і зазначені категорії осіб отримали можливість подавати до територіальних органів та підрозділів Державної міграційної служби відповідні заяви про визнання їх особами без громадянства.

Результатом розгляду цих заяв буде отримання рішення про визнання особою без громадянства, що в подальшому стане підставою для отримання посвідки на тимчасове проживання, дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, громадянства України. Це дасть можливість людям офіційно працевлаштовуватися, отримувати медичну допомогу, освіту, пенсію та цілий спектр інших соціальних та економічних привілеїв.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: