fbpx

На Прикарпатті оголосили кампанію з вакцинації проти кору

Здоров'я 18:24, 19.07, 2023

В рамках загальнонаціональної кампанії на Івано-Франківщині розпочинається кампанія з вакцинації проти кору.

17 липня в Україні стартувала загальнонаціональна catch-up кампанія з імунізації проти кору, на брифінгу повідомив генеральний директор ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», головний державний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук.

“В області, як і загалом по країні, маємо недостатній рівень охоплення профілактичними щепленнями проти кору. Як показує досвід, така ситуація може стати причиною спалаху кору під завершення 2023-го або впродовж 2024 року. Щоб мінімізувати ці ризики, на державному рівні було прийнято рішення провести catch-up кампанію з вакцинації”, – зазначив Руслан Савчук.

Своєю чергою начальниця відділу імунопрофілактики ДУ “Івано-франківський ОЦКПХ МОЗ” Марта Локатир розповіла, що вакцина уже є в медзакладах області.

“Івано-Франківській області надано 36 060 доз вакцини. Пройти імунізацію діти мають у віці 1 та 6 років. Дітям, старшим 6 років, які не мають жодного щеплення, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця. Передусім щеплення потребують діти з бронхіальною астмою, цукровим діабетом, муковісцидозом, онкологією, серцево-судинними та іншими хронічними захворюваннями”, – розповіла медик.

Проведення вакцинації планується у пунктах щеплення закладів охорони здоров’я, у центрах вакцинації населення і мобільними бригадами.

“На сьогодні спалаху як такого немає, але він прогнозується кожні 5-6 років. Востаннє спалах кору був у 2018 році. Найчастіше на кір хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, заразитися може і дорослий. Інфекція сильно знижує імунітет, організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції”, – акцентувала експерт з питань дитячої імунології Департаменту охорони здоров’я ОДА Галина Бенько.

Варто відзначити, що вірус дуже швидко поширюється: він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: