fbpx

На Прикарпатті поховають заслуженого економіста України Мирослава Пітцика

Суспільство 09:48, 15.03, 2021

14 березня помер заслужений економіст України та науковець Мирослав Пітцик, який протягом 1995–2017 років був виконавчим директором Асоціації міст України.

Як повідомляє пресслужба Асоціації міст України, Мирослав Пітцик понад 20 років свого життя присвятив розбудові інституту місцевого самоврядування в Україні. Під його керівництвом Виконавча дирекція АМУ з невеличкого офісу зросла до потужного колективу фахівців та експертів.

Мирослав Пітцик народився 5 червня 1952 року в селі Корнич Коломийського району.

Після закінчення Чернівецького державного університету працював вчителем, потім директором школи на Верховинщині, викладачем Чернівецької філії Київського торговельно-економічного інституту, навчався в аспірантурі Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова Академії наук України, у 1985 році захистив дисертацію та отримав ступінь кандидата фізико-математичних наук.

У 1992-1993 роках Мирослав Васильович працював на керівних посадах в органах місцевого самоврядування міста Києва.

У 1993-95 роках він обіймав посаду заступника Міністра статистики України.

У 1995 році Асоціація міст України, до якої на той час входило близько 40 членів, прийняла рішення про необхідність створення виконавчого органу організації з метою втілення прийнятих рішень та ведення діалогу з центральною владою від імені місцевого самоврядування. Керівником виконавчої дирекції – Виконавчим директором АМУ мери обрали Пітцика Мирослава Васильовича.

У січні 1996 року було відкрито офіс Виконавчої дирекції Асоціації у Києві. За роки діяльності Мирослава Пітцика на посаді Виконавчого директора АМУ Асоціація міст України перетворилася на найавторитетнішу недержавну організацію, що захищає та представляє інтереси місцевого самоврядування.  Кількість членів АМУ за ці роки зросла до 575. Як Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик був членом дорадчих органів при органах центральної влади. За його ініціативи та його зусиллями АМУ у 2002 році стала членом Ради Європейських муніципалітетів і регіонів.

Пітцик виступив автором понад 30 наукових праць, співавтором важливих для місцевого самоврядування законопроектів “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про право комунальної власності”, “Про місцеві податки і збори”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про органи самоорганізації населення” та ін.

Мирослав Пітцик був прибічником реформування місцевого самоврядування, передачі більших повноважень та фінансів на рівень громад. Під його керівництвом Виконавча дирекція АМУ розробила Концепцію реформи місцевого самоврядування, яку схвалило Правління Асоціації і яка лягла в основу Концепції децентралізації, схваленої Урядом у 2015 році, та низки інших реформаторських законів та урядових актів. 

Мирослав Пітцик буде похований у своєму рідному селі Корнич.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: