fbpx

На Прикарпатті працюють три розплідники бджіл та дві племінні пасіки

Економіка 17:36, 15.08, 2023
НА ФОТО: пасіка Ракетчука в Тлумацькому районі

На початку поточного року у господарствах Івано-Франківської бласті утримувалося 141,9 тис. бджолосімей, у тому числі 1,7 тис. – у сільськогосподарських підприємствах.

За минулий рік виробництво меду на пасіках Прикарпаття склало 1841 тонну, що у розрахунку на одну бджолосім’ю становить 12,9 кг. А в агроформуваннях зібрано 21,6 тонн меду, або 12,7 кг на бджолосім’ю.

Основне виробництво продукції бджільництва зосереджене в особистих селянських господарствах, які в більшості використовують її для власного споживання та реалізації на внутрішньому ринку, повідомили в обласному управлінні Держподспоживслужби.

В області зареєстровано 2259 пасік, в яких налічується більше як 10 тис. бджолосімей.

Для поширення високопродуктивних бджіл, а отже і підвищення ефективності бджолярства на Івано-Франківщині працює три племінних бджолорозплідники – СОК “Селекціонер” і ФОП Кіс В.В Калуського району та ФОП Муляр Е.О. Косівського району та дві племінні пасіки – ФГ “Прометей” Коломийського району і ФОП Бобик Р.Н. Івано-Франківського району.

Завдяки заходам із профілактики отруєння бджіл засобами захисту рослин та співпраці пасічників, сільгоспвиробників, Держпродспоживслужби, територіальних громад та органів виконавчої влади в області цього року було лише одне звернення щодо отруєння бджіл.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: