fbpx

На Прикарпатті розробляють дорожню карту щодо оплати праці бюджетникам у 2020 році

Суспільство 20:55, 09.01, 2020

В Івано-Франківській облдержадміністрації розпочали слухання голів райдержадміністрацій, міст обласного значення та ОТГ щодо забезпечення потреби в коштах на заробітну плату працівникам бюджетних установ області у 2020 році.

Сьогодні відбувся аналіз районних бюджетів на 2020 рік Богородчанщини, Косівщини, а також бюджетів Космацької та Яблунівської ОТГ. Зустріч проходила під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки за участі заступників голови ОДА Віталія Федоріва, Василя Івасика, Дмитра Романюка, Світлани Онищук, керівника апарату ОДА Романа Маланія, представників департаментів фінансів, освіти, науки та молодіжної політики, охорони здоров’я ОДА, керівництва райдержадміністрацій, районних рад згаданих районів та їх окремих структурних підрозділів, голів ОТГ, очільників освітніх і медичних закладів районів й ОТГ, передає пресслужба Івано-Франківської ОДА.

«Ми зустрілися для розробки дорожньої карти, щоб визначити, як будемо працювати у 2020 році. Цей рік, враховуючи завершення реформи децентралізації та реформу медичної галузі, буде непростим і вимагатиме рішучих дій та нетрадиційних рішень. Тому маємо проаналізувати прийняті бюджети, визначити ризики у кожній галузі, заслухати рекомендації, щоб збалансувати дохідну і видаткову частини бюджетів з метою уникнення заборгованості з оплати праці працівникам бюджетних установ», – наголосила Марія Савка.

Голови РДА та ОТГ представили бюджети районів і територіальних громад на поточний рік, доходи, видатки, озвучили очікувані ризики та доповіли про розроблені заходи з економії бюджетних коштів.

Експертну оцінку прийнятих місцевих бюджетів надала директор департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич. Вона вказала на недоліки при плануванні їх доходів та видатків.

Свої пропозиції щодо зменшення видатків по освітній та медичній галузі надали представники профільних департаментів. Серед озвучених – створення опорних шкіл, пониження ступеня окремих навчальних закладів, затвердження штатних розписів та приведення видатків на заробітну плату працівників у відповідність із наявними фінансовими ресурсами, а також постійний моніторинг та контроль з використання коштів на енергоносії. Наголошувалося, що директори шкіл та генеральні директори комунальних некомерційних підприємств повинні бути добрими менеджерами.

Керівники освітніх і медичних закладів проінформували про проведені та заплановані заходи щодо оптимізації галузевих видатків, намічені заходи щодо залучення додаткових джерел фінансування, впровадження нових форм роботи.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: