fbpx

На Прикарпатті шукають інвесторів для будівництва заводу, який перероблятиме сміття в електроенергію

Суспільство 10:33, 29.10, 2022

В Івано-Франківській ОВА відбулася нарада щодо будівництва об’єктів поводження з твердими побутовими відходами на території нашої області.

На сьогодні в Україні діє проєкт APENA 3 щодо поводження з ТПВ. За сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Івано-Франківська область була внесена в цей проєкт замість Херсонської області, повідомила голова ОДА Світлана Онищук.

У рамках цього проєкту розроблено Регіональний план управління відходами в Івано-Франківській області до 2030 року, метою якого є створення ефективної та рентабельної системи управління відходами. Планується поділ області на кластери, у кожному з яких будуватимуться об’єкти поводження з відходами.

За словами Онищук, запропонована модель для Івано-Франківської області передбачає будівництво одного центрального об’єкта поводження з відходами, у якому планується використання відходів як палива для виробництва електроенергії, а також 5 малих об’єктів, на яких буде здійснюватись сортування, подрібнення відходів та компостування органічних відходів з метою отримання біогазу.

“Наразі ведуться перемовини і пошук інвесторів, адже це є спільний проєкт органів місцевого самоврядування та інвестора, гарантом якого виступає держава”, – зазначає Світлана Онищук.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: